چاپ کد خبر: 123723
21 مهر 1402

آغاز بهره‌برداری از خط ۲ آبرسانی از سددرودزن به شیراز با حضور رئیس جمهور

با حضور سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور، خط ۲ آبرسانی از سددرودزن به شیراز افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش اول فارس، سیدابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور در این مراسم گفت: با تأمین آب و برق فعالان اقتصادی در حوزه تولید می‌توانند فعال شوند لذا کار زیرساخت آب و برق بسیار اهمیت دارد.

سیدابراهیم رئیسی با اشاره به زیرساخت‌های جدی برای رونق تولید و توسعه یافتگی عنوان کرد و گفت: اگر آب و برق تأمین نشود هم زندگی مردم دچار مشکل می‌شود هم توسعه یافتگی را در استانی که هم قطب گردشگری، هم کشاورزی و هم در حوزه معادن می‌تواند بسیار فعال باشد، دچار مشکل کرده‌ایم.

مهم‌ترین بخش کار در خط دو انتقال آب به شیراز طی دو سال اخیر انجام شد

سیدابراهیم رئیسی بیان کرد: در سال‌های گذشته اقداماتی برای این کار انجام شده است اما مهم‌ترین بخش کار در خط دو انتقال آب به شیراز طی دو سال اخیر انجام شده است که باعث می‌شود قریب نیمی از آب مورد نیاز شیراز از این خط تأمین شود. تاکنون این آب مورد نیاز از آب‌های زیرسطحی تأمین می‌شد که مشکلات همراه خود را دارد اما امروز با فعال شدن خط دوم انتقال آب این مشکلات پایان می‌پذیرد و کار بسیار بزرگی انجام شده است به ویژه بخش سخت کار که در این دو سال دنبال شده است.

آغاز بهره‌برداری از خط دوم آبرسانی از سددرودزن به شیراز با حضور رئیس جمهور

وی با قدردانی از دست‌اندرکاران این طرح به ویژه قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء که با ابتکار خود تونلی در راه آبرسانی احداث کند که بتواند کار آبرسانی و مشکلات احتمالی آن را تسهیل، تضمین و مصون‌سازی کند، گفت: افتتاح خط دوم انتقال آب از سد درودزن به شیراز برای تأمین نیمی از آب مورد نیاز شهر شیراز قابل تقدیر است.

خط انتقال سوم انتقال آب از سد درودزن به شیراز آغاز می شود

وی ابراز امیدواری کرد: طرح‌های دیگری که در دست اقدام است مثل خط انتقال سوم که دارد آغاز می شود با همین مجاهدت کار دنبال شود.
علی اکبر محرابیان نیز در این مراسم گفت: امروز تلاش‌های قرارگاه خاتم الانبیا به نتیجه رسیده و مردم استان فارس شاهد افتتاح مجموعه‌های پروژه‌های آب و برق هستند که می‌تواند بخشی از توقعات و انتظارات آنان را برآورده کند.
وزیر نیرو ابراز امیدواری کرد: با تکمیل طرح‌های دیگر هم بتوانیم شاهد رضایت بیش از گذشته مردم باشیم و در این راستا خدمت‌رسانی مناسبی انجام دهیم.

۷ سد بهره برداری و ۳ سد در مراحل ساخت هستند

وی گفت: در استان فارس ۷ سد بهره برداری و ۳ سد در مراحل ساخت هستند که حضور قرارگاه خاتم‌الانبیا باعث بسیار مشهود و موثر است که امیدواریم به زودی شاهد افتتاح سد هایقر و سد نرگسی که از سدهای مهم استان هستند، هم باشیم.

این خط انتقال آب با طول ۷۸ کیلومتر لوله فولادی، یک باب ایستگاه پمپاژ، ۴ هزار و ۴۲۲ متر تونل و ۳ مخزن بتنی هر یک به ظرفیت ۲۰ هزار مترمکعب احداث شده است.
ظرفیت انتقال خط دوم آب‌رسانی به شیراز ۳ هزار لیتر در ثانیه است که این حجم آب نیاز آبی تقریباً ۴۰ درصد جمعیت شیراز را تأمین می ‌کند.
اعتبار هزینه شده این طرح ۶۵۰ میلیارد تومان است که ارزش روز آن ۶ هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود.

در صورت عدم اجرای این طرح، شهر شیراز در سال جاری با تنش شدید آبی و قطع مکرر آب مواجه می‌ شد.

.

دسترسی تمام گوشی ها به اینترنت ماهواره‌ای استارلینک تا سال ۱۴۰۴

۱۲ اشتباه رایجی که خانم ها هنگام رسیدگی به موهای خود انجام می دهند

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار