چاپ کد خبر: 2599
21 آذر 1397
نمایندگان مردم فارس در مجلس شورای اسلامی عقیده دارند

آب و راه اولویت جدی استاندارجدیدفارس باشد

آب و راه اولویت جدی استاندارجدیدفارس باشد/ لزوم حمایت ازبخش خصوصی

شیراز- نمایندگان مردم فارس در مجلس شورای اسلامی عقیده دارند که آب، راه و کشاورزی باید در دستور کار استاندار بعدی فارس باشد.

اول فارس :  با کناره گیری استاندار بازنشسته فارس، این استان در انتظار انتخاب سکاندار جدید است. استانداری که باید بتواند توسعهن نیافتگی های فارس را در بخش های مختلف شناسایی و برایش راه حلی پیدا کند.

در این بین نمایندگان مجلس اولویت هایی را  مد نظر دارند که باید توسط استاندار بعدی مورد توجه بیشتری باشد.

کشاورزی، گردشگری و فرهنگ اولویت جدی

نماینده مردم استهبان و نی ریز در مجلس شورای اسلامی پیرامون اولویت های استاندار جدید فارس بیان کرد: متاسفانه طی چند سال اخیر استان فارس در حوزه های مختلف توسعه نیافته است.

اصغر مسعودی ادامه داد: استان فارس  دارای ظرفیتهای مختلفی است اما از این ظرفیتها و منابع غنی در استان استفاده نمی شود.

وی گفت: استاندار جدید فارس باید به حوزه های مختلف توجه کند و استفاده از ظرفیتهای گردشگری، توریسم درمانی و فرهنگی استان فارس را به جد در دستور کار خود قرار دهد.

نماینده مردم شهرستانهای نی ریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: استان فارس در تولید محصولات کشاورزی بیشترین سهم را در کشور دارد اما متاسفانه در این حوزه نیز با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند.

مسعودی با اشاره به اینکه توسعه استان فارس باید به یکی از اولویتهای اساسی استاندار جدید باشد، تاکید کرد: استان فارس به دلیل خشکسالی های متمادی در حوزه آب نیز با مشکلات زیادی روبه روست که باید این موضوع نیز در دستور کار قرار گیرد.

وی اظهار کرد: به نظر بنده استاندار جدید باید چند بعدی باشد تا بتواند از این همه ظرفیت مغفول مانده در استان فارس بهره ببرد.

استاندار فارس بومی باشد

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به اینکه به نظر بنده استاندار فارس باید بومی باشد، گفت: استانداری که برای فارس انتخاب می شود باید دارای فاکتورهای بسیاری باشد که یکی از آنها بومی بودن است.

مسعود رضایی افزود: اگر استانداری که برای فارس انتخاب می شود بومی باشد قطعا به دوران بعد از استانداری هم فکر می کند زیرا هم خودش و هم خانواده اش در این استان زندگی می کند و باید پاسخگو باشد.

وی با اشاره به اینکه استاندار جدید باید به فکر توسعه استان باشد، تاکید کرد: متاسفانه استان فارس با وجود دارا بودن پتانسیلهای بسیار در حوزه های مختلف از جمله فرهنگی، گردشگری، پزشکی و … نتوانسته توسعه یابد.

این نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: استان فارس در حال حاضر آنگونه که باید توسعه نیافته و حتی می توان گفت که بعضا از برخی استانهایی که از فارس هم بسیار کوچکترند توسعه نیافته تر است.

رضایی با اشاره به اینکه استاندار جدید باید ضمن تعامل با طیف های مختلف شرایط توسعه استان را فراهم کند، گفت: استان فارس در حوزه های مختلف دارای شاه مهره زیادی است که باید از  نقطه نظرات این افراد استفاده کرد تا بتوان برای توسعه استان اقدامی کرد.

وی تاکید کرد: یکی دیگر از موضوعات اساسی که باید مورد توجه استاندار جدید باشد حمایت از بخش خصوصی است زیرا این گروه می تواند علاوه بر اشتغالزایی شرایط توسعه فارس را نیز فراهم کند.

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه قرار است دو یا سه گزینه برای تصدی استانداری فارس به مجمع نمایندگان معرفی شود، گفت: به طور حتم پس از معرفی این افراد بهترین گزینه برای استانداری فارس معرفی می شود.

حسین افضلی با اشاره به اینکه استان فارس با دارا بودن ظرفیتهای بسیار استانی توسعه نیافته است، افزود: متاسفانه این استان در حوزه های مختلف از جمله بخشهای زیربنایی استانی ضعیف و توسعه نیافته است.

وی ادامه داد: به عنوان نمونه فارس در حوزه خطوط ریلی، هوایی و راه و همچنین گردشگری آنگونه که باید رشد نکرده و نیاز به فعالیت گسترده در این بخشهاست.

نماینده مردم اقلید تاکید کرد: استاندار جدید باید بتواند از تمام ظرفیتهای مغفول مانده استان استفاده کند و نه اینکه اقتصاد فارس فقط وابسته به کشاورزی باشد.

افضلی تاکید کرد: استان فارس در حوزه صنایع نیز نیاز به توجه زیادی دارد و باید از ظرفیتهای موجود استان در این حوزه هم استفاده کرد. منبع: خبرگزاری مهر

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار