• 09 / آبان 1397 / 18:54
  • شناسه خبر : 1508

گزینه‌های جدی ۱۳ استانداری کشور + اسامی و سوابق / آخرین خبر از استاندار جدید فارس !

با اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان، گزینه‌های جدی استانداری ۱۱ استان دارای استاندار بازنشسته و ۲ استان مازندران و کرمان که درحال حاضر فاقد استاندار هستند، مشخص شد، اما رسانه‌های کشوری اینگونه می‌نویسند که منع به‌کارگیری بازنشستگان از حدود دو ماه پیش به سازمان اداری و استخدامی کشور ابلاغ و سبب شد تا بسیاری از دستگاه‌های اجرایی در مناطق مختلف کشور با تغییرات جدی روبه‌رو شوند. مدیران بازنشسته طبق قانون تا ۲۴ آبان فرصت ترک صندلی خود را دارند.

به گزارش اول فارس ، تصویب و ابلاغ قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان مدیران بسیاری از وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های دولتی را نشانه گرفته که در این میان جمعی از استانداران کشور نیز مشمول اجرای این قانون می‌شوند، بر همین اساس، گزینه‌های جدی استانداری ایلام، اصفهان، خراسان‌شمالی، خراسان‌رضوی، خراسان‌جنوبی، زنجان، سیستان و بلوچستان، فارس، قم، همدان و یزد مشخص شدند که در ادامه می‌آید.
همچنین استانداری مازندران پس از “محمد اسلامی” که به‌تازگی از مجلس به‌عنوان وزیر راه و شهرسازی رأی اعتماد گرفت، بلاتکلیف است که در ادامه گزینه‌های جدی برای این استان نیز می‌آید.
                                                                 استان ایلام                                                           
حسین کلانتری
براساس شنیدنی‌ها مدیرکل فعلی امنیتی وزارت کشور حسین کلانتری  متولد سال ۱۳۴۲ در شهرستان “دره‌شهر” و دارای مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی از دانشگاه تهران و دانشجوی دکترای دانشگاه آزاد ایلام که قریب به بیست سال در کسوت فرماندار شهرستان‌های مهران، شیروان چرداول و دهلران، معاونت فرمانداری مهران و ریاست نهضت سوادآموزی شهرستان دره‌شهر مدیریت کرده و از نیروهایی است که از ۲۲سالگی دارای مسئولیت سیاسی بوده است از گزینه‌های مطرح در محافل سیاسی استان ایلام است.
“کلانتری” علاوه بر سوابق مدیریتی، مدرس دروس روانشناسی سیاسی، روانشناسی مدیریت، روانشناسی کار در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی و جزء نخستین گروه مربیان و مدرسان قرآن کریم در استان و مؤسس خانه قرآن در شهرستان دره‌شهر است.
وی عضو انجمن روانشناسی ایران و نماینده کارگروه پژوهش فناوری و تحول اداری استان ایلام در شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری کشور و کارشناس اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی در استان ایلام بوده است.
مسئولیت انجمن اسلامی دانشجویان از جمله فعالیت‌های سیاسی گزینه مطرح برای استانداری ایلام است که در دوران تحصیل در دانشگاه بوده و از نیروهای بسیجی و رزمندگان دوران دفاع مقدس محسوب می‌شود.
کلانتری در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، مسئولیت ستاد انتخاباتی جبهه مردمی حماسه‌سازان ایران اسلامی «حامیان حسن روحانی» را در استان ایلام به‌عهده داشته است و هم‌اکنون مدیرکل امنیتی وزارت کشور است.
حشمت‌الله عسگری
حشمت‌الله عسگری معاون فعلی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری سمنان، نیز در محافل سیاسی استان ایلام به‌عنوان گزینه جایگزین قاسم سلیمانی دشتکی در استان ایلام مطرح است. وی فارغ‌التحصیل دکترای اقتصاد از دانشگاه علامه بوده و دارای تألیفات و مقالات مختلف و سوابق اجرایی در مسئولیت‌های مختلفی است.
کارشناس مسئول دفتر مطالعات اقتصادی وزارت بازرگانی، کارشناس اقتصادی شرکت لوله‌سازی اهواز‌، کارشناس مسئول وزارت مسکن و شهرسازی‌، مدیر گروه اقتصاد دانشگاه ایلام، مشاور اقتصادی استانداری ایلام، عضو هسته مطالعات و پژوهشهای بازرگانی و معاون برنامه‌ریزی استاندار ایلام و معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ایلام و معاون فعلی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری سمنان از جمله سوابق اجرایی حشمت‌الله عسگری است.
ایوب درویشی
ایوب درویشی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری ایلام نیز در محافل سیاسی استان ایلام به‌عنوان گزینه استانداری ایلام بعد از بازنشستگی قاسم سلیمانی دشتکی مطرح است که  در سابقه خود فرمانداری نیکشهر استان سیستان و بلوچستان، فرمانداری خمینی‌شهر اصفهان، مدیر‌کل امور اجتماعی اصفهان، مدیر‌کل بازرسی استانداری اصفهان و مدیر دفتر فنی استانداری اصفهان و فرمانداری چا‌بهار را در رزومه خود دارد و هم‌اکنون معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری ایلام است.
                                                          استان اصفهان                                                           
محمدعلی شجاعی
براساس شنیده‌ها، محمدعلی شجاعی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان از گزینه‌های مطرح برای تصدی پست استانداری اصفهان است. شجاعی که پیش از این سابقه ریاست فدراسیون تیراندازی با کمان را نیز در کارنامه داشته، همراه با مهرعلیزاده به اصفهان آمد و گفته می‌شود از گزینه‌هایی است که برای استانداری اصفهان مورد حمایت مهرعلیزاده است.
شجاعی مدتی است در بسیاری از جلسات و دیدارها به‌عنوان نماینده استاندار حضور دارد که شائبه مطرح بودن وی به‌عنوان گزینه استانداری را بیش از پیش تقویت کرده است.
ایوب درویشی
ایوب درویشی که اصالتاً اهل استان ایلام است هم‌اکنون تصدی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری ایلام را به‌عهده دارد. از وی نیز در گوشه و کنار به‌عنوان یکی از نام‌های موردنظر برای استانداری اصفهان یاد می‌شود.
                                                      استان خراسان‌شمالی                                                       
سید محمدرضا هاشمی
وی یکی از گزینه‌های اصلی استانداری نامش مطرح است، هم‌اکنون معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم و سابقه فرمانداری و بخشداری در شهرهای مختلف استان خراسان شمالی را در کارنامه دارد.
سعادت بهرامی
بهرامی از افرادی است که نامش در لیست گزینه‌های استانداری وجود دارد. وی از مدیران استان اصفهان است که بالاترین سمت مدیریتی‌اش، مدیرعاملی شرکت شهرک‌های صنعتی اصفهان بوده است. تنها سابقه وی در مجموعه وزارت کشور نیز مدیریت سازمان همیاری شهرداری‌های اصفهان است.
سید سلمان ساسانی
سید سلمان سامانی نیز یکی دیگر از گزینه‌های استانداری خراسان شمالی در شنیده‌ها است. وی دارای مدرک دکترای دندان پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد٬ کارشناسی ارشد حقوق، گرایش حقوق عمومی از دانشگاه شهید بهشتی و دانشجوی دکترای حقوق، گرایش حقوق عمومی در دانشگاه تهران است.
سامانی متولد سال ۱۳۵۹ در شهرستان فاروج بوده و هم‌اینک سخنگوی وزیر کشور است. قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استان‌ها٬ رئیس مرکز مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی وزارت کشور٬ مشاور وزیر کشور و نمانیده تام‌الاختیار وزیر در رسیدگی به تخلفات اداری٬ عضو شورای عالی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران٬ نماینده تام‌الاختیار در رابطه با هیئت عالی نظارت موضوع ماده ۵۳ قانون نظام صنفی٬ بازرس کل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران٬ مشاور رئیس کل و مدیرکل حوزه ریاست دیوان محاسبات کشور٬ نماینده شورای عالی استان‌های کشور در مجلس شورای اسلامی٬ عضو هیئت رئیسه و سخنگوی شورای عالی استان‌های کشور٬ رئیس شورای اسلامی شهرستان فاروج از جمله سمت‌های اجرایی وی است.
عیسی فرهادی
بسیاری از کارشناسان و اهالی رسانه٬ عیسی فرهادی فرماندار کنونی تهران را گزینه اصلی جایگزینی خباز می‌دانند. وی اهل استان چهارمحال و بختیاری بوده و سابقه معاونت سیاسی استانداری خراسان جنوبی٬ سرپرستی استانداری خراسان جنوبی و البرز را در کارنامه دارد.
رئیس آموزش و پرورش شهرستان اردل٬ بخشدار-معاون فرماندار و فرماندار شهرستان‌های اردل، لردگان٬ معاون اداری و مالی بنیاد مستضعفان و جانبازان استان چهار محال و بختیاری٬ قائم‌مقام و مدیرکل صدا و سیمای استان سیستان و بلوچستان٬ معاون سیاسی و امنیتی استانداری استان خراسان جنوبی٬ سرپرست استانداری استان خراسان‌جنوبی و معاون استاندار تهران از جمله مناصب و فعالیت‌های عیسی فرهادی ‌است.
                                                        استان خراسان‌رضوی                                                       
سید محسن صادقی
در کارنامه وی معاون سیاسی و امنیتی استانداری خراسان‌رضوی، مدیرکل پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، مدیرکل اطلاعات استان یزد، معاون سیاسی و امنیتی استانداری سیستان و بلوچستان، مدیرکل امنیتی وزارت کشور و مشاور رئیس سازمان حمایت از سرمایه‌گذاری وزارت اقتصادی و دارایی دیده می‌شود.
علیرضا رزم‌حسینی
استانداری کرمان از جمله سوابق اجرایی رزم حسینی است. همچنین وی مدیرعامل مجتمع صنعتی و شرکت ماشین آلات راه سازی بود.
علیرضا رزم حسینی عضو هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری و توسعه استان کرمان، مشاور بازرگانی بنیاد مستضعفان، مدیرعامل شرکت‌های تکنوپروم، کاترپلار تکنوپروم، جنرال تریدینگ، رئیس انجمن تولید کنندگان و واردکنندگان ماشین آلات ساختمانی و معدنی کشور را در کارنامه اجرایی خود دارا است.
استاندار سابق کرمان مؤسس چند شرکت تخصصی فعال در حوزه‌های ژئوتکنیک، ژئوفیزیک حفاری و اکتشاف معادن، مؤسس کارخانه‌های مختلف در استان کرمان از دیگر سوابق اجرایی وی است.
علیرضا رزم حسینی، قائم مقام لشکر ثارالله، جانشین عملیات قرارگاه خاتم الانبیاء‌(ص)، ریاست ستاد فرماندهی سپاه هشتم صاحب‌الزمان (عج)، بنیان‌گذار بنیاد حفظ آثار و نشر دفاع مقدس در ایران و کرمان و شرکت در عملیات‌های مختلف دفاع مقدس (رمضان، بدر، خیبر) را بر‌عهده داشته است.
                                                        استان خراسان‌جنوبی                                                       
سیدمجتبی علوی‌مقدم
در کارنامه علوی‌مقدم، مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری خراسان رضوی، شهردار بجنورد، مدیرکل دفتر مناطق محروم استان خراسان بزرگ، مدیرکل دفتر فنی استانداری خراسان شمالی، مدیرکل دفتر پیگیری‌های ویژه استاندار خراسان و مدیرعاملی شهر جدید گلبهار، عضویت در کمیسیون ماده ۱۰۰ و دبیر کارگروه سفرهای خارجی اعضای شوراهای استان خراسان رضوی و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی دیده می‌شود.
 محمد حسینی
معاون سیاسی، امنیتی و انتظامی استانداری خراسان جنوبی از جمله سوابق اجرایی محمد حسینی است.
همچنین مدتی سرپرستی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان جنوبی را در کارنامه دارد.
محمد حسینی فرمانداری بیرجند و طبس و مدیرعاملی سازمان همیاری شهرداری‌های استان خراسان جنوبی را نیز در کارنامه اجرایی خود دارد.
                                                                استان زنجان                                                              
احمد حکیمی‌پور‌
احمد حکیمی‌پور متولد ۱۳۴۲ در زنجان‌ و سیاست‌مدار اصلاح طلب ‌است و در کارنامه کاری خود مسئولیت‌های همچون عضو و رئیس فراکسیون اصلاح طلبان شورای شهر تهران، عضو شورای مرکزی مجمع نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی، نمایندگی زنجان در دورهٔ چهارم مجلس شورای اسلامی، عضویت دورهٔ اول شورای اسلامی شهر تهران، بنیان‌گذاری باشگاه فرهنگی ـ ورزشی «آذربایجان»، مدیر مسئولی هفته‌نامهٔ امید زنجان، دبیرکلی حزب اراده ملت و ریاست دوره‌ای شورای هماهنگی جبههٔ اصلاحات، عضویت در چهارمین دوره شورای شهر تهران و دبیرکل حزب اراده ملت ایران (حاما) را دارد. ‌‌‌
علیرضا منادی‌
علیرضا منادی سفیدان متولد ۱۳۴۸  در تبریز و نماینده حوزهٔ انتخابیهٔ تبریز، اسکو و آذرشهر در دورهٔ هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی بوده است.
‌استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران، ‌دکترای مدیریت تولید و عملیات از دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه شهید بهشتی، ‌نایب رئیس اول در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس هشتم، ‌عضو هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق بودجه مجلس هشتم (۱۳۸۸ تا ۱۳۹۲)، رئیس شعبه دوم در مجلس نهم، ‌عضو کمیته تخصصی و کمیسیون تلفیق برنامه توسعه پنجم کشور، عضو کمیته عمومی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس هشتم، عضو ناظر در شورای عالی اجرایی و سیاست‌گذاری اصل ۴۴ قانون اساسی، عضو ناظر مجلس در شورای برنامه ریزی استان (مجلس هشتم و نهم)، رئیس هیأت عالی نظارت بر دانشگاه ها در شمال غرب کشور (منطقه ۲)، مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، رئیس دانشگاه های آزاد اسلامی استان زنجان و استان آذربایجان شرقی (با ۴۰ دانشگاه و واحد)، نماینده وزیر علوم (جناب آقای دکتر فرجی دانا) در اتحادیه دانشگاه های کشورهای شبه قاره هند و حاشیه اقیانوس هند، نماینده مردم شریف تبریز در دوره های هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی (دو دوره)،  عضو کمیسیون تخصصی آموزش و تحقیقات در دوره نهم قانون گذاری‌ و رئیس فراکسیون دانشگاهیان مجلس نهم از جمله سوابق علیرضا منادی ‌است.
سید افضل موسوی‌
سید‌افضل موسوی متولد ۱۳۳۳ در زنجان است و نمایندگی‌ حوزهٔ انتخابیهٔ زنجان و طارم در دورهٔ ششم مجلس شورای اسلامی، مشاور وزیر کشور، شهردار منطقه ۲ تهران و … را در کارنامه کاری خود دارد.
سعدالله نصیری قیداری‌
سعدالله نصیری قیداری متولد ۱۳۳۸ در قیدار است. وی سرپرست و دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران، نماینده وزیر علوم در هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان، معاون سابق حقوقی و پارلمانی وزارت علوم، نماینده ‌مجلس شورای اسلامی در دوره هشتم و عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی را در کارنامه کاری خود دارد.‌
                                               استان سیستان و بلوچستان                                                     
علی اسماعیلی
در کارنامه اسماعیلی معاون سیاسی ،امنیتی واجتماعی استانداری خراسان جنوبی، مشاورحقوقی معاونت طرح وبرنامه وقت وزارت کشور، مدیرکل ومشاور حقوقی استاندار استان سیستان وبلوچستان، دبیرستاد مبارزه باموادمخدر استان سیستان وبلوچستان، مشاوراستانداردرامور ایثارگران استانداری سیستان وبلوچستان، معاون مدیرکل حقوقی وزارت کشور، سرپرست دفتر هیئت رسیدگی به تخلفات اداری وزارت کشور، معاون حقوقی مرکز بازرسی وامور حقوقی وزارت کشور(مدیرکل حقوقی)، نماینده وزارت کشوردرکمیته حقوقی تدوین برنامه ششم توسعه، نماینده وزارت کشور در تدوین آیین نامه های قانون نظام صنفی و نماینده وزارت کشور درکمیسیون های مختلف دولت ومجلس دیده می‌شود.
سید جواد حسینی
‌سیدجواد حسینی نیز گزینه‌ای جدی برای استانداری سیستان و بلوچستان ‌است که سوابقی مانند حضور در آموزش و پرورش خراسان رضوی و فرمانداری مشهد و معاونت سیاسی و امنیتی استانداری خراسان‌رضوی را در کارنامه خود دارد.
وی نیز چهره‌ای ملی در میان سایر گزینه‌ها محسوب می‌شود و ممکن است در نهایت حکم کلیدداری استانداری سیستان و بلوچستان به نام وی بخورد.
                                                               استان فارس                                                               
فریدون همتی
فریدون همتی متولد ۱۳۳۹ در ایلام است. وی در حال حاضر استاندار هرمزگان است و پیش از آن استاندار قزوین در دولت یازدهم بود. همتی همچنین مشاور ارشد عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور است. وی همچنین نماینده حوزه انتخابیه ایلام، ایوان، شیروان، چرداول و مهران در دوره هفتم مجلس شورای اسلامی بوده‌ است. همتی در سال ۱۳۹۴ به‌مدت چهار ماه سرپرست استانداری قم بود.
سید سلمان سامانی
سید سلمان سامانی در حال حاضر قائم‌مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استان‌هاست. سخنگوی وزارت کشور، قائم‌مقام وزیر در امور مجلس و هماهنگی استان‌ها، رئیس مرکز مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی وزارت کشور، مشاور وزیر کشور و نماینده تام الاختیار وزیر در هیئت‌های رسیدگی به تخلفات اداری، عضو شورای عالی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، بازرس کل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، مدیرکل حوزه ریاست و مشاور رئیس کل دیوان محاسبات کشور، نماینده شورای عالی استان‌های کشور در مجلس شورای اسلامی نماینده استان خراسان شمالی، عضو هیئت رئیسه و سخنگوی شورای عالی استان‌های کشور  و رئیس شورای اسلامی شهرستان فاروج در کارنامه سامانی دیده می‌شود.
خیرالله خادمی 
خیرالله خادمی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور است. معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور، عضو هیئت علمی گروه مهندسی عمران دانشگاه جندی‌شاپور اهواز از سال ۱۳۷۵ تاکنون، معاون امور عمرانی استانداری استان خوزستان، قائم‌مقام شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور، معاون ساخت و توسعه شبکه راه‌های کشور، عضو هیئت مدیره شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور و مدیرکل راه و ترابری استان خوزستان به‌مدت ۶٫۵ سال بخشی از سوابق خادمی است.
                                                           استان کرمان                                                            
در استان کرمان نیز که در حال حاضر استانداری با سرپرستی اداره می‌شود گویا قرار است محمدجواد فدایی یعنی سرپرست فعلی به‌عنوان استاندار معرفی شود.
                                                           استان مازندران                                                            
احمد حسین زادگان
‌احمد حسین‌زادگان‌ ‌متولد‌ ساری است‌. وی‌ کارشناسی  ارشد  در رشته علوم سیاسی  گرایش مسائل ایران از دانشگاه تهران و کارشناسی  علوم سیاسی از دانشگاه تهران است.
‌‌مشاور سازمان همیاری شهرداری های مازندران، عضو موسس موسسه آموزش عالی و غیر انتفاعی پیوند مازندران، فرماندار ساری، قائم مقام مرکزو مدیرکل انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان مازندران، نماینده استاندار در شورای هیئت هفت نفره استان مازندران، عضو ستاد عالی برگزاری مسابقات کشتی آزاد جام جهانی و جام بین المللی تختی، عضو شورای راه اندازی بورس منطقه ای مازندران، عضو هیئت رئیسه فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران، مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی پیام ارتباطات  لیگ برتر کشور، مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی نوژن لیگ دسته یک سراسری کشور، مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی مازیران لیگ دسته دو سراسری کشور، فرماندار نوشهر، عضو هیئت رئیسه فدراسیون اتومبیل رانی جمهوری اسلامی ایران، معاونت اداره کل بهزیستی مازندارن، مشاور امور شهرستانهای اداره کل بهزیستی مازندران، رئیس هیئت ورزش های رزمی استان مازندران، ریاست اداره بهزیستی شهرستان  ساری، ریاست اداره بهزیستی شهرستان بهشهر، مسئول آموزشها ی طولانی  مدت مرکزآموزش مدیریت دولتی منطقه شمال کشور، مدرس مرکز آموزش مدیریت دولتی منطقه شمال کشور و تدریس در چندین رشته‌های تاریخ، حقوق اساسی و ریشه‌های انقلاب از دیگر فعالیت‌های وی نام برده می‌شود.
مناف هاشمی‌
سید مناف هاشمی متولد سال ۱۳۴۶ در ملرد هزارجریب نکاست‌ و استاد دانشگاه و سیاستمدار ایرانی است و تحصیلات خود را در مقطع فوق لیسانس در انستیتوی کارولینسکا سوئد در رشتهٔ شهرسازی به پایان رساند و موفق به اخذ گواهینامهٔ دکتری از این دانشگاه شد. وی پیش از این معاونت توسعه و پشتیبانی و جانشینی وزارت ورزش و جوانان را برعهده داشت.
هاشمی در دوران مدیریت محمدباقر قالیباف در شهرداری تهران مسئولیت‌هایی مانند معاونت برنامه‌ریزی و توسعهٔ شهری، قائم مقام معاونت خدمات شهری، مدیرکل تشخیص و وصول درآمد را بر دوش داشته است؛ و با روی کار آمدن حسن روحانی به معاونت وزارت ورزش و جوانان منصوب شد و پس از استعفای محمود گودرزی، سرپرست وزارت ورزش و جوانان شد.
وی در دولت اصلاحات مدیرکل دفتر برنامه و بودجهٔ سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور بود. سید مناف هاشمی همچنین برای شرکت در انتخابات شورای شهر تهران از سمت خود در وزارت ورزش و جوانان استعفا داد و اکنون به عنوان استاندار گلستان ‌مشغول فعالیت است.
سعید ناجی
سعید ناجی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان نیز از دیگر نام‌هایی است که این روزها بیشتر بر سر زبان‌ها جاری است. وی دارای مدرک دکتری روابط بین‌الملل (علوم سیاسی) بوده و فرماندار شهریار، فرماندار بهارستان، معاون پژوهشی اداره کل آموزشی استانداری تهران، رئیس کمیته برنامه‌ریزی و بودجه استانداری تهران و معاون فرمانداری اسلامشهر از سوابق شغلی وی است.
                                                                  استان قم                                                                 
مهرداد غضنفری
مهرداد غضنفری امرایی یکی از گزینه‌های احتمالی تصدی پست استانداری قم است، وی اهل کوه دشت بوده که از دی‌ماه سال ۹۲ به‌عنوان رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان منصوب‌شده بود و از ۱۰ بهمن ۹۴ در سمت معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استاندار لرستان در دوران تصدی هوشنگ بازوند خدمت می‌کرد، وی تا ۱۹ آذرماه ۹۶ در این سمت فعالیت داشت و جای خود را به گودرز امیری لردجانی داد. غضنفری در حال حاضر معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری قم است.
محسن بهشتی
محسن بهشتی، فردی است که به‌عنوان گزینه‌ای برای استانداری قم مطرح است، بهشتی مدیرکل راه و شهرسازی استان قم را در کارنامه دارد و هم‌اکنون معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم است.
محمدرضا هاشمی
محمدرضا هاشمی که به‌عنوان یکی دیگر از گزینه‌های احتمالی تصدی استانداری قم مطرح است، هم‌اکنون معاون سیاسی امنیتی استاندار قم است، وی معاون استاندار سمنان و فرمانداری شاهرود را در کارنامه خود دارد.
فتح‌الله حقیقی
فتح‌الله حقیقی، فردی است که به‌عنوان گزینه‌ای احتمالی برای استانداری قم معرفی‌شده است، حقیقی معاونت سیاسی و امنیتی استانداری مرکزی، بوشهر، قم و فرمانداری قم را در کارنامه کاری خود دارد.
                                                              استان همدان                                                            
سید سعید شاهرخی
“سید سعید شاهرخی” در آبان ماه ۹۶ به‌‌عنوان معاون سیاسی استانداری همدان منصوب شد‌. ‌وی قبل از این معاونت سیاسی و امنیتی استانداری‌های لرستان و قزوین را نیز در کارنامه کاری خود دارد‌. البته او در سال‌های قبل و در دوران دولت اصلاحات نیز در استان همدان سمت‌هایی داشته ‌و تا حدودی با فضای سیاسی و اجتماعی استان همدان آشناست.
“سید سعید شاهرخی”‌ اصالتاً اهل الشتر است‌ و مورد حمایت جمعی از اصلاح‌طلبان استان است و برخی شایعات نیز از تمایل و حمایت نیکبخت استاندار فعلی همدان از او حکایت دارد. بسیاری شانس او را برای تصدی استانداری همدان بالاتر از بقیه می‌دانند.
محمدابراهیم الهی‌تبار
«محمد‌ابراهیم الهی‌تبار» هم‌اکنون معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه و نخستین معاون سیاسی و امنیتی استانداری همدان در دولت تدبیر و امید است. وی اهل همدان و در پست فرمانداری و بخشداری و نیز مدیریت قسمت‌های مختلف ستادی استانداری همدان و در اکثر شهرستان‌های استان همدان حضور داشته است.
الهی‌تبار ‌‌شناخت کافی از استان همدان دارد و دوران مسئولیتش ‌ به‌عنوان معاون سیاسی و امنیتی به‌ویژه در بحث عزل و نصب‌ها با نقدهای بسیاری چه از طرف اصولگرایان و چه اصلاح‌طلبان مواجه بوده است و همین موضوع سبب شده ‌‌گزینه‌ای مطرح اما نه جدی برای استانداری همدان باشد‌‌ چرا که مجمع نمایندگان استان نیز گویا تمایلی بر حضور او در همدان ندارند.
رضا طلایی نیک
‌«رضا طلایی‌نیک‌»  اهل شهر بهار همدان و در حال حاضر معاون حقوقی و امور مجلس وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح است. ‌وی نماینده حوزه انتخابیه بهار و کبودرآهنگ در دورهٔ هفتم مجلس شورای اسلامی و در دورهٔ ششم بوده است.
طلایی‌نیک بیشتر متعلق به جریان اصولگرایان است و در گمانه‌زنی‌ها از گزینه‌های استانداری همدان است، اما بسیار اعتقاد دارند او خود را برای انتخابات مجلس یازدهم از حوزه بهار و کبودرآهنگ آماده می‌کند.
فداحسین مالکی
«فداحسین مالکی» متولد روستای کرمی در بخش شیب‌آب شهرستان زابل در استان سیستان و بلوچستان است. ‌وی سفیر سابق ایران در افغانستان و دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر بوده است.‌ ‌مالکی در دوران سازندگی معاون سیاسی و امنیتی استانداری همدان بود‌ و همین موضوع و نیز برخی رفت و آمدهای اخیرش‌ به استان همدان این گمانه‌زنی را که او نیز یکی از گزینه‌های تصدی استانداری همدان باشد تقویت کرده است‌.
خسرو سامری
«خسرو سامری» از مدیران بومی همدان است که در دوره‌های اخیر همواره جزو گزینه‌های مطرح برای تصدی استانداری همدان بوده است. ‌وی سوابقی همچون شهردار همدان، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت‌، معاون برنامه‌ریزی استانداری و ‌معاون عمرانی استانداری همدان را در کارنامه خود دارد.
سامری به‌عنوان مدیری اهل کار و توسعه شناخته می‌شود و با اقشار مختلف مردم و معتمدین  ارتباط خوبی دارد و برخی او را استاندار بالقوه همدان به‌ویژه برای دوره‌های بعدی می‌دانند.
                                                                  استان یزد                                                                 
علی زینی‌وند
رئیس کارگروه سیاسی هیئت اعزامی مشترک مجمع تشخیص مصلحت نظام و مجلس شورای اسلامی به کشور چین، مدیرعامل روزنامه ملت ما (۱۳۹۱ــ۱۳۹۰)، جانشین مدیر مسئول و دبیر سیاسی روزنامه ملت و معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار یزد از جمله سوابق علی زینی‌وند است.
سعید ناجی
سعید ناجی در سوابق خود مسئولیت‌هایی چون فرمانداری شهریار، فرمانداری بهارستان، معاون پژوهشی اداره کل آموزشی استانداری تهران، رئیس کمیته برنامه‌ریزی و بودجه استانداری تهران، معاون فرمانداری اسلام‌شهر و معاونت سیاسی امنیتی استانداری سمنان را در کارنامه ‌شغلی خود دارد. ناجی دارای مدرک دکترای روابط بین‌الملل (علوم سیاسی) است.
محمدعلی شجاعی
‌‌محمدعلی شجاعی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان یکی دیگر از گزینه‌های مطرح برای تصدی پست استانداری یزد است.‌ شجاعی پیش از این مسئولیت‌هایی همچون معاونت برنامه‌ریزی و پشتیبانی پژوهشکده سازمان شهرداری‌ها و دهیاری کشور، معاونت اداری مالی و قائم‌مقامی شهردار بندرعباس، ریاست فدراسیون تیراندازی با کمان و عضویت کمیته اقتصادی کمیته ملی المپیک را به‌عهده داشته است.
مطالب مرتبط

واکنش رئیس ستاد پزشکیان در فارس به پیشنهاد انتصاب برخی افراد بعنوان مدیر

تغییر ساعت بازدید از بناهای تاریخی ـ فرهنگی استان فارس

باغشهرهای غیرمجاز استان فارس چگونه و چه زمانی تخریب خواهند شد؟

نظرات