چاپ کد خبر: 144265
6 خرداد 1403

آخرین خبر از ساخت خانه های نهضت‌ ملی مسکن در روستاهای فارس

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس  گفت: در همین راستا ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار زمین برای مسکن روستایی در استان در حال ثبت در سامانه و آماده‌سازی است.

آخرین خبر از ساخت خانه های نهضت‌ ملی مسکن در روستاهای فارس

وی با تأکید بر اینکه طرح نهضت‌ ملی مسکن روستایی در استان پهناور فارس به شکل جدی پیگیری می‌شود، افزود: در قالب این طرح ۶۰ هزار قطعه زمین به صورت ۹۹ ساله در اختیار روستائیان استان قرار خواهد گرفت.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس با تشریح جزییاتی از این طرح گفت: برای تامین ۶۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح نهضت‌ ملی مسکن روستایی ۳ هزار هکتار زمین مورد نیاز است که با همکاری بنیاد مسکن استان و منابع طبیعی فارس ۲۵۰۰ هکتار زمین شناسایی و در حال ثبت در سامانه و آماده‌سازی است.

حامد رستمی با تاکید بر اینکه حمایت‌های دولت برای خانه‌دار شدن روستاییان منحصر به تامین زمین نمی‌شود، بیان کرد: تمهیدات لازم برای ارائه تسهیلات ۳۵۰  میلیون تومانی با نرخ ۴ درصد اندیشیده شده است.

وی با بیان اینکه اقشار محروم جامعه در طرح نهضت‌ ملی مسکن روستایی در اولویت قرار دارند، گفت: اولویت اول برای واگذاری زمین و پرداخت تسهیلات با اهالی بومی روستاها است و سپس نوبت به دهستان، بخش و شهرستان می‌رسد.

بیشتر بخوانید:

جوانان ایران قربانیان شیشه تولیدی افغانستانی ها/دروغ می گویند

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس ابراز امیدواری کرد: اجرای طرح نهضت‌ ملی مسکن روستایی به مهاجرت معکوس انجامد و زمینه‌های کاهش حاشیه‌نشینی را فراهم آورد.

رستمی بیان کرد: طرح نهضت‌ ملی مسکن روستایی با پیگیری‌های ویژه استانداری و همکاری و تلاش بنیاد مسکن استان و منابع طبیعی فارس در حال انجام است.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار