• 25 / دی 1400 / 20:35
 • شناسه خبر : 71811

آخرین مهلت ثبت دستگاه‌های کارتخوان و درگاه‌های پرداخت اعلام شد

رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی گفت:​ دارندگان دستگاه‌های کارتخوان و درگاه‌های پرداخت تا پایان دی باید از طریق درگاه ملی خدمات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کارتخوان‌های خود را ثبت و به پرونده مالیاتی خود متصل کنند.

به گزارش اول فارس  محمد برزگر در گفتگوی خبر ۱۴ شبکه یک سیما افزود:​ ثبت دستگاه‌های کارتخوان از ۱۵ دی شروع شد و دارندگان دستگاه‌های کارتخوان فرصت دو هفته‌ای دارند تا دستگاه‌های خود را ثبت کنند که تاکنون یک هفت آن گذشته است.

وی افزود:​ درهفته گذشته حدود ۷۵۸ هزار دستگاه کارتخوان در سامانه ما ثبت شد که از این تعداد ۴۰۳ هزار دستگاه با درخواست اتصال به پرونده ثبت شده اند و ۳۵۰ هزار دستگاه هم درخواست غیر فعال سازی دارند که عملیات مربوط به این دستگاه‌ها در حال اجراست.

آقای برزگر ادامه داد: در صورتی که بعضی افراد متوجه شوند که دستگاه‌های کارتخوانی به نام آن‌ها ثبت شده که از آن بی خبر هستند هم باید درخواست خود را به ما ارائه کنند و ما موضوع را به بانک مرکزی ارجاع خواهیم داد تا این پایانه‌ها قطع شوند، اما ما شکایتی برای این تخلف انجام نمی‌دهیم و خود افراد در صورت تمایل می‌توانند اقدام به شکایت نمایند.

رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی گفت: درهفته گذشته بعضی شهروندان از مشکلاتی در مرحله احراز هویت و دریافت پیامک گله داشتند که تا یکی دو روز آینده برطرف خواهد شد.

وی افزود: انجام این طرح به معنای دریافت مالیات بیشتر از مردم نیست و ما تنها قصد داریم که پرداخت مالیات به صورت واقعی انجام شود و افرادی که دستگاه‌های خود را در سامانه ثبت و تا پایان خرداد سال آینده اظهارنامه مالیاتی خود را ارائه نمایند بر اساس قوانین تا ۳۶ میلیون تومان از سود آن‌ها معاف از مالیات خواهد شد، اما کسانی که دستگاه‌های خود را ثبت نکنند ضمن محرومیت از این معافیت ممکن است به دلیل کتمان درآمد جریمه هم بشوند.

مطالب مرتبط

آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی و املاک اجاری-۳۱تیر ماه

پرداخت هزینه مالیات نقل و انتقال خودرو به عهده فروشنده است

جزئیات امکان انتخاب محل خرج کرد مالیات برای مؤدیان

نظرات

 • کیان

  تاریخ : ۲۶ - دی - ۱۴۰۰

  این روش مالیات گرفتن وقانونمندی درایران فقط مشکلات قبلی مردم رو بیشتر میکنه چون هیچ نظارتی برحق وحقوق مردم نیست فقط دست توجیب مردم کردن توسط دولت


 • تهمینه

  تاریخ : ۲۶ - دی - ۱۴۰۰

  ….هرروز یه مشکل واس مردم درست میکنید….


 • علی

  تاریخ : ۲۶ - دی - ۱۴۰۰

  من خودم رفتم دکتر گفته کارتخوان،خراب است باید بری کارت به کارت کنی مشکل دیگری به مشکلا ت اضافه خواهدشددرصورتی که مدیریت نشه


 • محمد

  تاریخ : ۲۶ - دی - ۱۴۰۰

  آفرین باید گفت به این طرح مردم آزاری چون بیشتر دکترها پول نقد می خواهند ویا باید بری از عابر بانک‌ها اگر باشند پول واریز کنی مغازه دارها هم پول نقد نمی دهند حتی ۲۰تومان برای کرایه
  بابا جان بجای این قانون ذکر چند شغل
  کنید طالا فروشان آهن فروشان کارخانه داران بنگاه داران ۲۰۰هزار پزشک همه چیز قاطی کردین حتی خاربارفروشام مغازه داران سوپریها باز هم عذر جدید ما مالیات می دهیم ربع گوجه ۳۵ عدس ۴۰ پس کی این …