• 21 / خرداد 1400 / 17:28
  • شناسه خبر : 56878

آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان فارس ۲۱خرداد۱۴۰۰


به گزارش اول فارس،معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اعلام آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس تا امروز، بیست و یکم خرداد ۱۴۰۰، از بستری هزار و ۹۳ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم کرونا در بیمارستان‌های استان خبر داد.
دکتر عبدالرسول همتی گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون، ۹۲۹ هزار و ۱۳۳ مورد تست تشخیصی به روش مولکولی در آزمایشگاه‌های استان انجام شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۲۶۶ هزار و ۷۶۲ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۱۰۷ هزار و ۲۱۸ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد شانزده هزار و ۳۳۶ بیمار مثبت نیز به این روش شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۸۳ هزار و ۹۸ نفر بیمار مبتلا به کووید۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
او همچنین از بهبودی ۲۵۹ هزار و ۱۸۳ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
معاون بهداشت دانشگاه با اعلام جان باختن ۱۱ هم استانی دیگر در اثر کروناویروس طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را چهار هزار و ۶۷۴ نفر اعلام کرد.
دکتر همتی اضافه کرد: هم اکنون هزار و ۹۳ بیمار مثبت و یا مشکوک دارای علایم کروناویروس در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۴۱ بیمار مبتلا به کووید۱۹ به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

او تاکید کرد: بهترین روش برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و ابتلا به بیماری کووید۱۹، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی شامل استفاده از ماسک، شست و شوی مکرر دست ها، رعایت فاصله فیزیکی و پرهیز از حضور در تجمعات و دورهمی‌های خانوادگی است

مطالب مرتبط

نظر رئیس انستیتو پاستور درباره ورود سویه جدید کرونا به کشور : شایعه است

افزایش شهرهای با وضعیت رنگ‌بندی قرمز، نارنجی و زرد در هرمزگان

آخرین رنگبندی کرونا: این شهر استان فارس قرمز است

نظرات