• 20 / مرداد 1402 / 23:41
  • شناسه خبر : 118305

آزادی ۶۸ نفر از زندان داراب در پی بازدید شبانه رئیس کل دادگستری استان فارس

رییس کل دادگستری استان فارس جمعه شب ضمن حضور در زندان داراب با زندانیان ملاقات کرد و به بررسی مشکلات حقوقی و قضایی آنان پرداخت.

بازدید شبانه رئیس کل دادگستری استان فارس از زندان داراب:
«در نتیجه این بازدید زمینه آزادی ۶۸ زندانی با استفاده از تسهیلات قضایی فراهم شد»

حجت الاسلام و المسلمین سیدکاظم موسوی در این دیدار ضمن ملاقات چهره به چهره با زندانیان و بررسی امکانات بازپروری ‌و باز اجتماعی زندانیان مشکلات حقوقی و آخرین وضعیت پرونده های قضایی آنان را مورد بررسی قرار داد.

نماینده قوه قضاییه در استان فارس با بیان اینکه توجه به وضعیت زندانیان باید از جمله ا‌ولویت های روزانه قضات باشد گفت: توجه به امکانات زندان ها نیز نقش بسزایی در باز پروری مددجویان و بازگشت آنان به جامعه دارد.

وی گفت: در این خصوص‌ لازم است از دیدگاه های تخصصی و همچنین امکانات نهاد های اجتماعی، فرهنگی و آموزشی در هر شهرستان استفاده شود.

رئیس شورای قضایی استان فارس با تأکید بر اینکه سازمان های مردم نهاد و خیرّین می توانند به باز اجتماعی شدن زندانیان و بازگشت آنان به زندان جلوگیری نمایند گفت: با مدیریت مناسب می توان از تکرار چرخه جرم ‌جلوگیری کرد.

وی با بیان اینکه جایگزین های حبس باید به صورت جدی در دستور کار قرار گیرد گفت: ظرفیت های موجود در قانون و همچنین دستور العمل کاهش جمعیت کیفری در راستای بهره زندانیان از تسهیلات قانونی مورد توجه مدیران دادگستری فارس قرار دارد و هر ماه خروجی این اقدامات در همه حوزه های قضایی استان بررسی می شود .

در پایان این دیدار و پس از بررسی آخرین وضعیت پرونده های قضایی مددجویان مقدمات و موجبات آزادی ۲۵ نفر زندانی محکوم کیفری در راستای نهادهای آزادی مشروط، تعلیق تعقیب و نیز مراقبت الکترونیکی و تعداد ۴۰ مرخصی و همچینن آزادی ۳ محکوم مالی فراهم گردید‌.

بیشتر بخوانید:

جزئیات حادثه مرگبار برای پژو ۴۰۵ در داراب با چهار کشته و مجروح
دوربین مداربسته نارنجستان قوام شیراز چه می‌گوید؟ متهم شاکی می‌شود؟
فرماندار جدید شهرستان ویژه داراب منصوب شد

ثبت دیدگاه