چاپ کد خبر: 123700
21 مهر 1402

خبری خوش برای مردم شیراز و بوشهر که دارند نزدیکتر می شوند

از امروز با دستور رئیس جمهور این مسیر را ادامه خواهیم داد و عملیات اجرایی قطعه ای از آزاد راه شیراز_بوشهر ز نیز آغاز خواهد شد که آن را به این شبکه گذرگاه اصلی متصل کنیم.

آزاد راه شیراز_بوشهر

به گزارش اول فارس ، وزیر راه و شهرسازی با اشاره به بهره گیری از توان مهندسی کشور در آزاد راه شیراز_اصفهان گفت: این آزادراه علاوه بر کوتاه کردن مسیر تردد، میزان مصرف سوخت را به اندازه یک روز مصرف کل کشور، کاهش می دهد.

از وزارت راه و شهرسازی،  مهرداد بذرپاش امروز در آیین افتتاحیه آزادراه شیراز اصفهان گفت: طول ۲۱۲ کیلومتری این آزادراه ظرفیت بزرگی هم در حوزه صرفه جویی مصرف سوخت و هم در کوتاه کردن مسیر اصفهان به شیراز، ایجاد می کند.

بذرپاش افزود: این میزان بیش از یک روز مصرف سوخت کل کشور است که مقدار قابل تأملی است.

وزیر راه و شهرسازی هزینه و ارزش روز این پروژه را بیش از ۲۵ هزار میلیارد تومان تخمین زد و اضافه کرد: تا کنون ۸ هزار میلیارد تومان برای این پروژه که بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت دفاع با سهم ۵۰ درصد مشترک است، صرف شده و توان مهندسی این دو وزارتخانه در اختیار و خدمت این پروژه قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: از امروز با دستور رئیس جمهور این مسیر را ادامه خواهیم داد و عملیات اجرایی قطعه ای از سمت بوشهر به شیراز نیز آغاز خواهد شد که آن را به این شبکه گذرگاه اصلی متصل کنیم.

وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: پس از آن نیز، عملا مسیر دریا به دریا کامل می شود که اتفاق بزرگی است.

وی خاطرنشان کرد: تکمیل کریدورهای شمال هم در حوزه ریلی و هم جاده ای تدارک گسترده ای می طلبد و به فضل خدا شاهد آن هستیم که پروژه های ریلی روز به روز به بهره برداری می رسد و تا پایان سال نیز ادامه خواهد داشت.

بذرپاش عنوان کرد: امروز اتفاق بزرگی رقم خورد و به برکت حضرت شاهچراغ این بزرگراه به نام ایشان مزین شد که چراغ راه ما در این مسیر باشد.

بیشتر بخوانید

نشانه های حساسیت‌ های فصلی و آلرژی که آدم شاخ در می آورد

۸ راهکار برای برخورد با همسر شکاک و بدبین خود که خوب است بدانید

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به پروژه بعدی گفت: قطعه ۸ نیز ۱۲ کیلومتر طول دارد که از شیراز به بوشهر آغاز می شود و از سوی دیگر این قطعه از بوشهر به سمت شیراز نیز کلید می خورد که اجرای آن طبق برنامه آغاز خواهد شد.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

فال حافظ