• 22 / مرداد 1402 / 9:56
 • شناسه خبر : 118408

این کار آزمایشگاه و داروخانه با نسخه بیمار خلاف قانون است

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین‌اجتماعی با تاکید بر اینکه بر اساس قانون برنامه و بودجه سالیانه و ابلاغی شورای عالی بیمه، به داروخانه‌ها و مراکز پاراکیلینیک اجازه داده شده تا نسخه کاغذی را تا سقف ۲۰ درصد بپذیرند می‌گوید: در هیچ شرایطی آزمایشگاه و داروخانه نمی‌تواند نسخه بیمار را به دلیل کاغذی بودن، «آزاد» محاسبه کنند.

نسخه بیمار

به گزارش اول فارس ، شهرام غفاری  با اشاره به اینکه در مواردی که پزشکان نسخ را به دلایلی همچون اختلال در اینترنت یا قطعی برق، به صورت کاغذی می‌نویسند، به داروخانه‌ها و مراکز پاراکیلینیک اجازه داده شده تا نسخ کاغذی را تا سقف ۲۰ درصد بپذیرند به ایسنا : بر اساس قانون برنامه وبودجه سالیانه و ابلاغی شورای عالی بیمه، بیشتر از ۲۰ درصد نسخ دریافتی توسط داروخانه‌ها و آزمایشگاه‌ها نباید به صورت کاغذی باشد و سازمان تامین اجتماعی نیز این موضوع را به مراکز طرف‌قرارداد ابلاغ و اعلام کرده است.

وی ادامه داد: تاکنون نیز بیشتر از ۲۰ درصد نسخ دریافتی توسط آزمایشگاه‌ها و داروخانه‌ها به صورت کاغذی نبوده است.

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین‌اجتماعی در پاسخ به این سوال که آیا آزمایشگاه‌ها، داروخانه‌ها و مراکز پاراکلینیک در صورتی که نسخه بیمار به صورت کاغذی نوشته شده باشد اجازه دارند نسخه را به صورت آزاد حساب کنند یا خیر؟ افزود: برخی آزمایشگاه‌ها به دلیل اینکه به ۲۰ درصد نسخ کاغذی نرسند از همان ابتدا نسخه کاغذی را قبول نمی‌کنند و از بیمار می‌خواهند پزشک نسخه‌ شان را به صورت الکترونیک بنویسد. البته سوالی که داروخانه‌ها و آزمایشگاه‌ها از قانونگذار دارند این است که این بخش‌ها از کجا بدانند چه زمانی به سقف ۲۰ درصد می‌رسند؟.

غفاری یادآور شد: البته در هیچ شرایطی آزمایشگاه و داروخانه نمی‌تواند نسخه کاغذی بیمار را آزاد محاسبه کند، چراکه این کار خلاف قانون است.

مطالب مرتبط

۹ هزار میلیارد تومان وام بانکی تامین اجتماعی کجا رفت؟

حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی افزایش می‌یابد

صدور و پرداخت خسارت تمامی بیمه نامه‌ها آنلاین می‌شود

نظرات

 • بهروز خسروی

  تاریخ : ۲۷ - مرداد - ۱۴۰۲

  راستی یه چیزه دیگه بعضی از داردخانه ها و دکتر ها هم دست تویه دست هم دیگه هستن .مثال .از طرف بیمه باهام تماس گرفته شده بود که شما در برگه دفترچه شما گرانترین دارو مثل انسولین وغیرو رو نوشته بودن که اصلا ربطی حتی به بیماری سرما خوردگی من هم نداشت .خودشون تویه اون برگه نوشته بودن و از بیمه من گرفته بودنش خدا کنه که دست این دزدانی که قسم خوردن جون انسانها رو نجات بدن بریده شه


 • بهروز خسروی

  تاریخ : ۲۷ - مرداد - ۱۴۰۲

  با سلام .خدمت شما عزیزان. والا چه بگم من خودم چندین بار در داروخانه ها یه بیمارستان شهرستان ممسنی دیدم که نسخه ای که دکتر نوشته بود در برگه کاغذی رو داروخانه قبول نمیکرد ومیگفت دوباره برید به دکتر بگید الکترونیکی بفرسته ومیرفتیم میگفتیم وبازم میگفتن چند قلم از داروها ازاد حساب میشه .با این حالی که من خودم ۱۳ ساله که بیمه کارگری میریزم