چاپ کد خبر: 42763
24 دی 1399

آشپزی ایرانی|۱۰ غذای سبک بدون گوشت در دوران گرانی

 گاهی اوقات برای شما هم پیش آمده که یا در خانه گوشت ندارید و یا می‌خواهید یک غذای سبک بدون گوشت درست کنید، اما چیزی به ذهنتان نمی‌رسد. امروز ما در این مطلب، ۱۰ غذای بدون گوشت را برای شما آورده‌ایم که می‌تواند در آشپزی به شما کمک کند.

برترین‌ها: گاهی اوقات برای شما هم پیش آمده که یا در خانه گوشت ندارید و یا می‌خواهید یک غذای سبک بدون گوشت درست کنید، اما چیزی به ذهنتان نمی‌رسد. امروز ما در این مطلب، ۱۰ غذای بدون گوشت را برای شما آورده‌ایم این لیست می‌تواند در آشپزی به شما کمک کند. با ما همراه باشید.

۱. کته عدس بدون گوشت

عدس‌پلو یکی از غذاهای بااصالت و پُرطرفدار است که در تهیه آن اکثر اوقات از گوشت هم استفاده می‌شود. اما می‌توانید به‌جای عدس‌پلو با گوشت، کته‌عدس بدون گوشت درست کنید که طعم بی‌نظیری دارد و با یک‌بار امتحان کردن، عاشق آن می‌شود.


۲. کوکو سبزی

کوکو سبزی یکی دیگر از گزینه‌های غذاهای بدون گوشت است که علاوه بر طعم خیلی خوب، بسیار طرز تهیه راحتی دارد. اگر از طعم معمولی کوکو سبزی خسته شده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم با طرز تهیه‌ای که ما برای شما آورده‌ایم یک‌بار این غذا را درست کنید و خودتان را به تجربه‌ی یک طعم فوق‌العاده دعوت کنید. 


۳. پوره سیب‌زمینی

پوره سیب‌زمینی را می‌توان هم به‌عنوان پیش‌غذا سرو کرد و هم به‌عنوان غذای اصلی. پوره سیب‌زمینی بسیار طعم خوبی دارد و سرشار از ویتامین است و برای کودکان نیز غذایی بسیار مغذی‌ست. خوب است برای بهره بردن از خاصیت‌های این غذا و تنوع در برنامه‌غذایی، این غذای خوشمزه را به برنامه آشپزی خود اضافه کنید. 


۴. دمپختک

دمپختک یک پلوی فو‌ق‌العاده خوشمزه و پرطرفدار می‌باشد که درست کردن آن هم آسان است هم به‌صرفه. اگر دوست داشتید غذای برنجی بخورید اما در تهیه آن از گوشت استفاده نکنید، دمپختک گزینه‌ی بسیار خوبی می‌باشد. این غذا را درست کنید و با خوردن ترشی این لذت را چندبرابر کنید. 


۵. کوکو سیب‌زمینی

کوکو سیب زمینی یکی از خوشمزه‌ترین انواع کوکو‌ها محسوب می‌شود که مانند کوکو سبزی خیلی پرطرفدار است. این غذای فوری را می‌توانید به‌عنوان یک ناهار یا شام سبک درست کنید. طعم عالی این کوکو را با خیارشور و گوجه و یا ترشی تکمیل کنید. 


۶. فلافل

یکی دیگر از گزینه‌های پیشنهادی غذاهای بدون گوشت، فلافل است. فلافل هم یک غذای خوشمزه و سریع است و هم یک غذای کم هزینه، و صرف نظر از سرخ شدن و پر روغن بودنش که آن هم قابل حل می‌باشد، پرخاصیت محسوب می‌شود. می‌توانید مواد فلافل را آماده کنید و قالب بزنید و در فریزر نگهداری کنید، تا در زمانی که نمی‌دانستید چه غذایی درست کنید، سریع یک ساندویچ خوشمزه و عالی آماده کنید. 


۷. خورشت بادمجان بدون گوشت

شاید بتوان گفت بادمجان از لذیذترین خوراکی‌های موجود در دنیا می‌باشد، که عاشقان زیادی هم دارد. خورشت بادمجان هم به‌دلیل طعم فوق‌العاده‌ی آن، طرفداران بسیاری دارد. این خورشت آنقدر خوشمزه است که می‌توان آن را بدون گوشت هم تهیه کرد. 


۸. رول اسفناج

حالا که فصل اسفناج رسیده، نباید از این سبزی خوش‌طعم و پرخاصیت غافل شوید. رول اسفناج می‌تواند یک گزینه خوب و خوشمزه برای مواقعی باشد که می‌خواهید یک غذای بدون گوشت درست کنید.  رولت اسفناج یک غذای متفاوت با طعمی جدید است که پیشنهاد می‌کنیم یک‌بارهم که شده حتما آن‌را امتحان کنید؛ نهایتا از طعم آن خوشتان نخواهد آمد و دیگر درست نمی‌کنید. 


۹. دوپیازه

دوپیازه، یک غذای قدیمی و خوشمزه است که هم مواد اولیه بسیار کمی دارد و هم طرز تهیه راحتی دارد و خیلی سریع آماده می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم دوپیازه را امتحان کنید چراکه با خیارشور و گوجه و سبزی‌خوردن، طعمی را تجربه خواهید کرد که تصورش را هم نمی‌کردید.


۱۰. چنگل قلیه

چنگل قلیه یا قلیه چغندر بابل، نام مشابهی با قلیه ماهی یا قیله میگو دارد، اما کاملا گیاهی است و هیچ گونه مواد گوشتی به آن اضافه نمی‌شود. چنگل قلیه یا قلیه چغندر یکی از غذا‌های مقوی و سرشار از ویتامین محلی شهر بابل واقع در استان مازندران است که در سایر شهر‌های این استان نیز طبخ می‌شود. این غذا را درست کنید و از طعم عالی آن لذت ببرید. 

شما چه غذاهای دیگری می‌شناسید که بدون گوشت تهیه می‌شوند؟

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار