آغاز انتقال سهام عدالت متوفیان بدون دریافت هیچ کارمزدی

آغاز انتقال سهام عدالت متوفیان بدون دریافت هیچ کارمزدی

با رونمایی سامانه میراث وراث افراد متوفی دارای سهام عدالت می‌توانند به کارگزاری‌های منتخب برای انتقال سهام مراجعه کنند. به گزارش اول فارس، از سال ۸۴ که سهام عدالت به ۶ دهک کم درآمد جامعه به تعداد ۴۹ میلیون نفر اختصاص یافت که از آن زمان تاکنون ۳.۷ میلیون نفر فوت کرده‌اند. برای انتقال سهام […]

با رونمایی سامانه میراث وراث افراد متوفی دارای سهام عدالت می‌توانند به کارگزاری‌های منتخب برای انتقال سهام مراجعه کنند.

به گزارش اول فارس، از سال ۸۴ که سهام عدالت به ۶ دهک کم درآمد جامعه به تعداد ۴۹ میلیون نفر اختصاص یافت که از آن زمان تاکنون ۳.۷ میلیون نفر فوت کرده‌اند.

برای انتقال سهام عدالت افراد فوت‌شده در یک فرایند همکاری بین قوه قضائیه، سازمان ثبت احوال، سازمان بورس و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی قرار شده است سهام عدالت افراد فوت‌شده از طریق کارگزاری‌های منتخب بورسی و بدون دریافت وجه اختصاص یابد.

در این زمینه مجید عشقی رئیس سازمان بورس در نمایشگاه کیش اعلام کرد با توجه به اینکه از سال ۸۴ تاکنون تعدادی از سهامداران عدالت فوت کرده‌اند و دارایی آنها مانده است که باید به ورثه منتقل شود، با کمک شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و مدیریت فناوری بورس، قوه قضائیه، سازمان ثبت احوال و سازمان بورس قرار است انتقال سهام عدالت به صورت الکترونیکی به ورثه انجام شود. با کمک شرکت‌های کارگزاری بورسی از امروز انتقال سهام عدالت متوفیان بدون دریافت هیچ کارمزدی آغاز می‌شود.

رئیس سازمان بورس با بیان اینکه سهام عدالت متعلق به مردم عادی است گفت: عده‌ای متأسفانه در صدد کلاهبرداری از مردم هستند، اما صراحتا العام می‌کنیم انتقال سهام عدالت متوفیان بدون هیچ کارمزدی است و سهام به صورت قهری منتقل خواهد شد. فقط کافی است یکی از وراث به شعبه یک کارگزاری بورس مراجعه کرده و مشخصات فرد و وراث را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ با مدارک اعلام کند و سهام عدالت بدون دریافت کارمزد منتقل خواهد شد.

محمود حسنلو معاون شرکت سپرده‌گذاری مرکزی هم در این زمینه گفته است که شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در فرایند تسهیم و انتقال هیچ گونه پیامکی از سرخط های شماره دار و بدون ماسک ارسال نمی‌کند و از نظر ما این پیامک‌ها بی اعتبار است و مردم نباید به این پیامک‌ها توجه کنند.

۱۳ نوشیدنی چربی سوز فوق العاده موثر برای شکم و پهلو

مطالب مرتبط

چرا باقیمانده سود سهام عدالت واریز نمی شود؟

جزئیات پرداخت سود سهام عدالت متوفیان

سود مرحله سوم سهام عدالت مردم کی واریز می‌شود؟

نظرات

 • جواد

  تاریخ : ۱۷ - آبان - ۱۴۰۲

  فکر کنم پول کم آوردند می خواهند با همین یک میلیون تومان که می خواهند از وراث بگیرند و همین هزینه را به عنوان سهام عدالت به مردم برگرداندن مگه چقدر می خواهند بدهند به حساب متوفیان واریز کنند خود وراث با همدیگر سازش می کنند با این ترفندهایی که میگویند هم ندهند بهترهست


 • زهرا

  تاریخ : ۱۶ - آبان - ۱۴۰۲

  بابا کی گفته رایگنه…والا عجیب پول میگیرند برای انتقال سهام عدالت


 • قهرمان نوروزی

  تاریخ : ۱۶ - آبان - ۱۴۰۲

  من امروز رفتم دفتر پیشخوان برای سهام عدالت مرحوم پدرم ومرحومه مادرم حدود یک تومان هزینه کردم کی باید جواب بدهد یارسیدگی کند