• 24 / تیر 1402 / 11:49
  • شناسه خبر : 116485

آغاز بهره برداری از محور پاتاوه- دهدشت در کریدور شمال- جنوب ایران

وزیر راه و شهرسازی از تکمیل مسیر پاتاوه – دهدشت به عنوان بخشی از مسیر کریدور شمال- جنوب در مرکز کشور به طول ۱۳۶ کیلومتر خبر داد.

به گزارش اول فارس، مهرداد بذرپاش گفت: راه اصلی پاتاوه- دهدشت به طول ۱۳۶ کیلومتر با ارزش روز ۹۵ هزار میلیارد ریال در ۴ قطعه، همزمان با سفر رئیس جمهور به استان کهگیلویه و بویراحمد بازگشایی می‌شود و ترافیک سراسری در آن برقرار خواهد شد.
وزیر راه و شهرسازی افزود: پروژه احداث راه اصلی پاتاوه- دهدشت از منطقه کوهستانی زاگرس میانی عبور می‌کند و سبب کاهش مسیر حدود ۶۵ کیلومتر حدفاصل پاتاوه تا بهبهان نسبت به مسیر موجود خواهد شد.
وی افزود: شروع این طرح در بیش از دو دهه گذشته بوده که در این دولت با نگاه ویژه‌ای تکمیل آن سرعت گرفت و در حال حاضر آماده بهره برداری است.
بذرپاش ادامه داد: با تکمیل این محور بیش از ۴۰۰ روستای مناطق محروم در مسیر پاتاوه تا دهدشت از بن بست خارج شده و سبب ارتباط سریع مردم منطقه و شهر دهدشت با مرکز استان می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: در این مسیر ۱۲ دستگاه تونل، ۵ دستگاه گالری و ۱۳ دستگاه پل خاص ساخته شده است که از طریق این جاده ارتباط استان‌های جنوب غرب کشور از جمله استان خوزستان به استان‌های مرکزی برقرار شده و به نوعی این محور نقطه میانبر بین استان‌های جنوبی و راهگذر شمال به جنوب کشور نیز محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید:

چشم انداز ترسناک دره خرسان ، منطقه ای باستانی در زاگرس که ایرانی ها باور نمی کنند !
واکنش آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی به حادثه تصادف هولناک در یاسوج
تخلف دو مدیرکل در حادثه خونین یاسوج محرز و برای آنها تشکیل پرونده شده است

ثبت دیدگاه