چاپ کد خبر: 125670
21 آبان 1402

آغاز صدور کارت هوشمند برای اتباع خارجی در فارس/هشدار استانداری برای خروج اتباع از منطقه ۸ شیراز

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری فارس از آغاز فرآیند توزیع کارت هوشمند اتباع خارجی در استان فارس از تاریخ ۲۳ آبان‌ماه توسط دفاتر خدمات اقامت و اشتغال اتباع خارجی در این خبر داد.

اتباع خارجی jpg

به گزارش به نقل از استانداری فارس، بهرنگ قربانی امروز، ۲۱ آبان، کارت هوشمند اتباع خارجی را کارت چند منظوره هویتی، بانکی و ارتباطی برشمرد و گفت: توزیع این کارت طی چند مرحله انجام خواهد شد که در مرحله اول شامل اتباع خارجی دارای کارت آمایش است و توسط دفاتر خدمات اقامت و اشتغال از طریق پیامک یا تماس تلفنی به شخص تبعه اطلاع‌رسانی خواهد شد و نیازی به مراجعه‌ حضوری جهت کسب اطلاعات از اداره‌کل اموراتباع و مهاجرین خارجی یا دفاتر نیست.

وی به مدارک مورد نیاز زمان مراجعه به دفاتر اشاره و تاکید کرد: اتباع خارجی دارای کارت آمایش شخصاً با در دست داشتن و تحویل کارت هویتی، قولنامه منزل ممهور به مهر برجسته آژانس املاک، کد رهگیری و کد پستی درج شده در قولنامه در زمان اعلامی باید به دفاتر مراجعه کنند.

قربانی تصریح کرد: با توجه به ثبت عکس زنده، اثر انگشت و عنبیه، حضور تمام اعضای بالای دو سال خانوار در دفاتر الزامی خواهد بود و عدم حضور هر یک از اتباع خارجی به منزله انصراف از دریافت کارت تلقی می‌شود و کارت هوشمند به وی تعلق نخواهد گرفت.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری فارس با بیان اینکه از مزایای دریافت کارت هوشمند اتباع خارجی دریافت همزمان کارت بانکی به نام هر یک از اتباع است و گفت: از الزامات دریافت کارت بانکی هم شماره تماس اعلامی تبعه است که این مسئله به منظور اطلاع‌رسانی از شعب بانک عامل در خصوص زمان حضور در بانک و همچنین پیامک فعال‌سازی به سر شماره اعلامی است که باید شماره اعلامی در اختیار شخص تبعه باشد تا با مشکل زمان فعال‌سازی مواجه نشوند.

قربانی از اتباع خارجی خواست زمان مراجعه به دفاتر کفالت اطلاعات شغلی، تحصیلی، مهارتی، سکونتی، بهداشت و درمان، بیمه، شماره تماس ثابت، شماره تماس همراه و کد پستی را به همراه داشته باشند.

وی در ادامه به باقیمانده‌ اتباع خارجی ساکن منطقه ۸ شهرداری شیراز هشدار داد و گفت: تحویل کارت هوشمند اتباع خارجی ساکن در منطقه ۸ شیراز منوط به جابه‌جایی و ارائه قولنامه جدید مبنی بر سکونت در خارج از منطقه یاد شده خواهد بود و در صورت عدم جا به‌جایی در موعد مقرر، کارت آمایش آنان نیز فاقد اعتبار بوده و این افراد جزو اتباع غیر مجاز محسوب می‌شوند.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

ارش سه شنبه , ۲۳ آبان ۱۴۰۲ - ۷:۴۷

افغانی های… تا حالا چندین بار در نشریات خوانده ایم که حمله‌ تروریستی انجام داده اند. یا در باغهای خانوادگی ………کرده اند یا سر داریوش مهرجویی و همسرش را بریده اند یا به … می‌کنند. …………

فال حافظ