چاپ کد خبر: 141671
9 اردیبهشت 1403

آغاز عملیات جمع آوری موتور پمپ‌های غیرمجاز بر روی رودخانه قره آغاج

مدیر منابع آب شهرستان قیروکارزین از ممانعت انتقال آب غیرمجاز آب رودخانه قره آغاج به اراضی ملی تخریب شده و جمع آوری موتور پمپ‌ها خبر داد.

رودخانه قره آغاج
به گزارش اول فارس ، افراد متخلفی که به وسیله دستگاه‌های موتورپمپ، قصد پمپاژ و برداشت غیرمجاز آب رودخانه قره آغاج و پایاب سد سلمان فارسی و انتقال به اراضی ملی و تخریب شده شهرستان قیروکارزین را داشتند، با اقدام به موقع و همکاری بسیار خوب دستگاه قضایی، نیروی انتظامی و گروه‌های گشت و بازرسی منابع آب شهرستان قیر و کارزین گروه‌های گشت و بازرسی ناکام ماندند.

محمد فتحی شهنانی مدیر منابع آب شهرستان قیروکارزین گفت: این موتور پمپ‌ها با هوشیاری گروه‌های گشت و بازرسی منابع آب قیروکارزین شناسایی شدند، سپس مراحل دستور قضایی و هماهنگی نیرو‌های انتظامی و ابلاغ اخطاریه زمان‌دار به متخلفان جمع‌آوری شدند.

وی ضمن ادامه روند برخورد با متخلفان حوزه آب‌های زیرزمینی و سطحی گفت: این اقدامات تاکنون در چند مرحله صورت گرفته که پس از مشاهده این موتور پمپ‌ها برای صیانت از منابع آب و بر اساس ضوابط قانونی در ابتدا اخطاریه لازم به بهره برداران غیرمجاز داده می‌شود و در نهایت با اخذ دستور قضایی و با همکاری نیروی انتظامی نسبت به جمع آوری و توقیف آنها اقدام می‌شود.

فتحی تصریح کرد: گروه‌های گشت و بازرسی مدیریت منابع آب شهرستان به صورت مداوم در حال گشت‌زنی و رصد منابع آب سطحی و زیرزمینی در محدوده عملکرد خود هستند و با همکاری عوامل انتظامی و قضایی بر اساس قانون اجازه هیچ برداشت غیرمجازی از منابع آب را نمی‌دهند و بدون تردید با متخلفین برخورد قاطع می‌شود.

مدیر امور منابع آب قیروکارزین ادامه داد: هرگونه حفر چاه‌های غیرمجاز و برداشت آب از رودخانه‌ها بدون مجوز و داشتن حقابه جرم محسوب می‌شود و با متخلفان به جد برخورد می‌شود.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار