چاپ کد خبر: 135773
10 اسفند 1402

آغاز فرآیند اخذ رأی در شعب سراسر کشور ۸ صبح جمعه ۱۱ اسفند/«مردم ناظر» سامانه ارسال تخلفات احتمالی در انتخابات

10856313 298

ستاد انتخابات کشور با انتشار اطلاعیه شماره ۱۸ اعلام کرد، فرآیند اخذ رای درتمامی شعب سراسر کشور ساعت ۸ صبح روز جمعه ۱۱ اسفند ماه آغاز می شود.

به گزارش اول فارس، به نقل از مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

به آگاهی ملت شریف ایران اسلامی می رساند، فرآیند اخذ رای انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری از ساعت ۰۸:۰۰ صبح روز جمعه مورخ ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ آغاز می شود و تمامی شعب در سراسر کشور آماده اخذ رای از واجدین شرایط (متولدین ۱۳۸۴/۱۲/۱۱ و ماقبل آن) هستند.

«مردم ناظر» سامانه ارسال تخلفات احتمالی در انتخابات

سخنگوی شورای نگهبان گفت: با آغاز به کار سامانه «مردم ناظر» تمام مردم می‌توانند بر انتخابات نظارت و گزارش تخلفات احتمالی را ارسال کنند.

هادی طحان در گفتگو با شبکه خبر سیما افزود: پیشتر وعده داده بودیم که در انتخابات پیش‌رو از طریق فعال‌سازی سامانه‌هایی با دست‌اندرکاران امر انتخابات، داوطلبان و مردم ارتباط خواهیم داشت تا ارتباطات تسهیل شود.

وی اضافه کرد: ما تجربه خوب سامانه «داوطلب» را داشتیم که از طریق این سامانه با داوطلبان ارتباط داشتیم. تمامی ارتباطات با داوطلبان از طریق این سامانه صورت پذیرفت. همچنین در این دوره از انتخابات سامانه‌های دیگری برای اولین بار تجربه شدند.

سخنگوی شورای نگهبان بیان کرد: در خصوص گزارش‌های تخلفات احتمالی که مردم شریف ایران با آن مواجه خواهند شد نیز امروز «سامانه مردم ناظر» راه‌اندازی شد. این سامانه در انتخابات‌ گذشته هم فعال بوده و سعی کردیم آن را ارتقا دهیم.

وی با اشاره به اینکه در این دوره از انتخابات ۲۳۰ هزار نفر از اعضای شبکه ناظران مردمی بر فرآیند اخذ رای نظارت خواهند کرد، گفت: از طریق سامانه مردم ناظر تمامی مردم شریف ایران نیز می‌توانند بر انتخابات نظارت کنند.

این عضو حقوقدان شورای نگهبان بار دیگر تاکید کرد که مردم از طریق این سامانه می‌توانند گزارش‌های تخلفات احتمالی را که مشاهده می‌کنند به همراه مستندات برای ما ارسال کنند. در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات و با هماهنگی‌های صورت گرفته در تمامی دفاتر استانی، گزارش‌های دریافت شده مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

طحان‌نظیف ابراز امیدواری کرد که با تمهیدات انجام شده در انتخابات پیش‌رو شاهد کمترین تخلف باشیم و یک انتخابات باشکوه و پرشور در تراز مردم ایران برگزار شود.

گفتنی است؛ سامانه مردم ناظر از طریق نشانی http://mardomnazer.shora-gc.ir قابل دسترسی است.

برچسب ها:
نظرات خود را برای ما ارسال کنید

سید اسماعیل سبحانی جمعه , ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۷

بنظر میاد در تمام شعب اخذ رای بر خلاف دستورات صادره از مردم اثر انگشت گرفته و در شناسنامه مهر می زنند در تمام شبکه های کشوری و استانی در حال پخش است

آخرین اخبار