• 03 / خرداد 1402 / 13:14
  • شناسه خبر : 112753

آغاز یک ممنوعیت جدید برای تردد موتورسواران

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ از ممنوعیت تردد موتورسواران در تونل ها خبر داد.

 به گزارش اول فارس ، سرهنگ رابعه جوانبخت رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: دو شب قبل متأسفانه تصادف فوتی را در داخل تونل توحید داشتیم که هیچ برخوردی صورت نگرفته بود و تعادل راننده موتورسیکلت به ناگاه برهم می‌خورد و با جداول داخلی تونل برخورد می‌کند و در این حادثه راکب موتورسیکلت ۲۰ ساله که از کلاه ایمنی هم استفاده نکرده بود فوت می‌کند.

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: انجام تخلف و تردد از داخل تونل‌ها رفتن برای زودتر رسیدن از سوی راکبین موتورسیکلت اصلاً ارزش ندارد و راکبین برای ترددهای خود باید از روی تونل‌ها تردد نکنند.

سرهنگ احسان مؤمنی معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ گفت: تردد موتورسواران در داخل تونل‌ها ممنوع است زیرا موتورسیکلت بر روی دوچرخ در حال حرکت است و با کوچک‌ترین انحراف و ضربه واژگون شده و از آنجا که دیواره‌های تونل‌ها از بتن ساخته شده به محض برخورد سر موتورسواران با آن موجب حوادث غیرقابل جبران برای موتورسواران خواهد شد.

وی افزود: با بررسی‌ها و کارشناسی که در خصوص تردد از داخل تونل‌ها توسط موتورسواران انجام شد مشخص شد که بین دو موتورسیکلتی که یکی از آنها از روی پل و پشت چراغ قرمز هم ایستاده بود و موتورسیکلتی که از داخل تونل تردد کرده بود مشخص گردید که تنها ۶ دقیقه فرق بین این دو تردد وجود دارد و تنها ۶ دقیقه موتور سواری که از داخل تونل حرکت کرده بود زودتر به انتهای تونل توحید رسید پس بخاطر ۶ دقیقه زودتر رسیدن از تردد داخل تونل‌ها خودداری کنند.

وی از راکبین موتورسیکلت خواست به‌دلیل انباشت گازهای آلاینده در داخل تونل‌ها و احتمال واژگونی ناگهانی موتورسیکلت به‌دلیل بیهوشی و تصادفات بدون برخورد، از تردد داخل تونل‌ها جدا خودداری نمایند و همواره از کلاه ایمنی و استاندارد جهت ترددهای خود در سطح شهر استفاده کنند.

بیشتر بخوانید:

برخورد مرگبار خودرو ۲۰۷ با تیر برق در شهر شیراز
دو حادثه تصادف با ۱۱ کشته و مصدوم در کازرون و سپیدان
تصادف مرگبار خودرو ۴۰۵ با نیسان آبی در شیراز

ثبت دیدگاه