• 09 / بهمن 1402 / 18:36
  • شناسه خبر : 132969

آقای طالبان، ۴۵ هزار فونداسیون نهضت ملی مسکن فارس اجرا شده یا در حال اجراست؟ تکلیف متقاضیان را روشن کنید

مدیر کل راه و شهرسازی فارس گفت: در استان فارس ۴۵ هزار فونداسیون در طرح نهضت ملی مسکن در مرحله اجراست و یا به اتمام رسیده و از نظر تعداد فونداسیون و تعداد پروانه‌های ساختمانی پروژه‌های نهضت ملی مسکن استان فارس بیشترین میزان را به خود اختصاص داده است.


به گزارش اول فارس به نقل از  اداره کل راه و شهرسازی استان فارس، محمودرضا طالبان مدیر کل راه و شهرسازی فارس گفت: تاکنون برای ۹۷ هزار متقاضی واجد شرایط که در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند زمین تأمین شده و برای دیگر متقاضیان در تلاش هستیم که زمین تأمین کنیم.

وی در خصوص واریز وجه توسط متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن اضافه‌کرد تاکنون ۷۷ هزار متقاضی واریز وجه را انجام داده‌اند و مبلغ واریزی از ۴۰ میلیون تومان تا ۲۰۰ میلیون تومان است که بستگی به پیشرفت پروژه دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی فارس متذکر شد: در شهرهایی که نهضت ملی مسکن به‌صورت یک یا دو طبقه در حال اجرا است پروژه‌ها از سرعت مناسبی برخوردار و عمدتاً در مرحله اسکلت و سقف هستند و در اوایل سال ۱۴۰۳ آماده افتتاح می‌شوند.

دبیر شورای مسکن استان فارس از صدور پروانه ساختمانی ۵۶ هزار واحد نهضت ملی مسکن در استان فارس خبر داد و گفت: تاکنون برای ۵۶ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن پروانه ساختمانی صادر شده‌است.

بر اساس این گزارش، شیوه اطلاع رسانی مسئولین استان فارس در خصوص پیشرفت پروژه های نهضت ملی مسکن بصورت کلیشه ای شده و اطلاعات دقیقی از میزان پیشرفت ساخت واحدهای مسکونی بصورت تفکیکی هر پروژه یا شهرستانی ارائه نمی شود و متقاضیان واحدها با شرایط بلاتکلیفی روبرو هستند.

مطالب مرتبط

جستجو برای آب خوردن در زیر زمین فارس: کف‌شکنی و حفاری ادامه دارد

یک انتصاب دقیقه نودی در آموزش و پرورش استان فارس

تغییر ساعت کاری ادارات و بانک‌های استان فارس از شنبه ۳۰ تیر تا چهارشنبه سوم مرداد

نظرات