• 20 / شهریور 1402 / 22:26
  • شناسه خبر : 120725

آقای وزیر جهاد کشاورزی ، سازمان فارس معاونت توسعه بازرگانی ندارد میشه بگید چرا ؟

با توجه به انتزاع وظایف توزیع و نظارت بر بازار محصولات اساسی از وزارت صمت و ضمیمه شدن وظایف این حوزه به وزارت جهادکشاورزی، کل زنجیره تامین ، توزیع و نظارت محصولات اساسی به وزارت جهاد کشاورزی واگذار شده است.

جهاد کشاورزی استان فارس

به گزارش اول فارس ، در حالی که بیش از یکسال و نیم از فعال شدن معاونت توسعه بازرگانی در وزارت جهاد کشاورزی می گذرد   سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از ایجاد این پست بسیار مهم در تشکیلاتش   خودداری و معلوم نیست به چه دلیل امر به این مهمی بدون تکلیف گذاشته شده است.

بی تفاوتی در خصوص ایجاد و انتصاب معاونت بازرگانی در جهاد کشاورزی استان فارس در حالی است که این معاونت با هدف مدیریت توسعه بازرگانی، صنایع تبدیلی ، امور بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی و بازار و محصولات کشاورزی می تواند نقش بسیار مهمی در رصد ،پایش ،تجزیه و تحلیل و مهمتز از همه هماهنگی امور اقتصادی استان فارس نقش سازنده وموثری بازی کند و محروم کردن استان پهناوری چون  فارس از وجود یک نهاد اجرایی قانونی بر اساس چه تجزیه و تحلیلی بوده است ، امری است که استاندار فارس و وزیر جهاد کشاورزی قطعا باید پاسخ آن را از  جهاد کشاورزی استان فارس سوال گردد.

بدیهی است نپرداختن به وظایف اختصاصی این معاونت در چارت سازمانی و عملیاتی جهاد کشاورزی استان فارس می تواند شاخص بسیار خوبی برای ارزیابی وضعیت مدیریت امور اقتصادی ، صنایع تبدیلی و بازرسی بازار و بازرگانی در حوزه جهاد کشاورزی استان فارس باشد که قطعا جا دارد رسانه ها و مسئولین ارشد استان و همچنین وزارت جهاد کشاورزی به این مهم توجه لازم را معطوف نمایند.

سوال اساسی این است که  آیا برخی ناهنجاری ها و روندهای نامطلوب قیمتی در بازار استان فارس ناشی از این نقیصه مهم در مجموعه جهاد کشاورزی استان فارس نیست ؟

این گزارش حاکی است در حال حاضر  معاونت بازرگانی در ببسیاری از سازمان های جهاد کشاورزی استان های کشور ایجاد و ابلاغ لازم برای فرد واجد صلاحیت برای تصدی و هماهنگی این حوزه نیز صادر گردیده است.


در آستانه فصل کشت پول کشاورزان را که ندادید ، قیمت سال آینده گندم هم نامعلومه ، منظورتان چیه؟


نرخ و نحوه ثبت نام سرویس مدارس استان فارس اعلام شد+جزئیات


سریعا از مطالب و اخبار اول فارس آگاه شوید

اشاره 1

 ورود به کانال تلگرام 

 ورود به کانال واتساپ 

 ورود به کانال ایتا

 ورود به کانال سروش 

ورود به کانال روبیکا

 ورود به کانال بله 

بیشتر بخوانید:

افزایش ترک تحصیل فرزندان کارگران به دلیل فقر مالی در استان فارس
آقای وزیر ، کشاورز مُخلص و نوکر نمی خواهد پول گندم اش را بده
کسی فکرش را هم نمیکرد اینجا تو استان فارس خانه ارواح شود !

ثبت دیدگاه