چاپ کد خبر: 37676
18 آبان 1399

آمار بی سابقه قربانیان کرونا در استان فارس در ۲۴ ساعت گذشته

drakbari18amsh 

به گزارش اول فارس از شیراز، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اعلام این خبر در استودیو سلامت فارس و ابراز تاسف از ثبت بیشترین آمار جانباختگان کروناویروس در استان فارس طی روز گذشته گفت: با جان باختن ۴۶ هم استانی طی روز گذشته تاکنون، مجموع جانباختگان استان فارس از ابتدای شیوع تاکنون به هزار و ۶۷۸ نفر افزایش یافت.

دکتر «علی اکبری» افزود: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تا امروز هجدهم آبان، بیش از ۴۰۰ هزار نمونه گیری انجام شده است که از این تعداد، ۱۰۳ هزار و ۴۴۰ مورد مثبت شناسایی شده است.

دکتر اکبری همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را ۸۷ هزار و ۷۲۱ نفر اعلام کرد.

این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیرازبا اشاره به بستری هزار و ۶۶۶ بیمار مشکوک و دارای علامت کروناویروس در بیمارستان های استان گفت: از این تعداد، ۲۴۵ بیمار مبتلا به کووید۱۹ نیز به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

معاون درمان دانشگاه ابراز امیدواری کرد تا با مشارکت مردم نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و پرهیز از ترددهای غیرضروری و همت و تلاش تیم های بهداشتی درمانی، این بیماری در استان کنترل شود.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار