• 13 / مرداد 1400 / 18:08
  • شناسه خبر : 63092

آمار جانباختگان شهرهای استان فارس بر اثر کرونا اعلام شد

به گزارش اول فارس از شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» با اشاره به تکمیل شدن ظرفیت بیمارستان های درگیر کرونا و وجود لیست انتظار بیماران، از بستری ۵۱۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم کرونا در بیمارستان های استان طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را سه هزار و ۸۱۶ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۳۲۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

او عنوان کرد: در طول بحران بیماری کووید ۱۹در مجموع از ابتدا تاکنون، ۳۴۹ هزار و ۴۵۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه با اعلام جان باختن ۲۷ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را پنج هزار و ۲۸۶ نفر اعلام کرد.

او با اعلام آمار جانباختگان ناشی از این بیماری در شهرهای فارس به تفکیک از ابتدای شیوع تاکنون، دو هزار و ۴۶۲ مورد را مربوط به شیراز؛ ۳۴۱ در مرودشت؛ ۳۱۱ در کازرون؛ ۱۳۹ در داراب؛ ۱۲۳ در آباده؛ ۱۰۵ در ممسنی؛ ۸۴ مورد به لامرد؛ ۷۶ در اقلید؛ ۷۵ در نی ریز؛ ۷۱ در استهبان؛ ۶۹ مورد به کوار؛ ۶۶ در فیروزآباد؛ ۵۵ در سپیدان؛ ۴۵ در کوه چنار؛ ۴۴ در قیروکارزین؛ ۴۳ در خرامه؛ ۴۱ در زرقان؛ ۳۸ در خرمبید؛ ۳۷ در رستم؛ ۳۴ مورد هر کدام مربوط به زرین دشت و ارسنجان؛ ۳۱ در بوانات؛ ۳۰ مورد هر کدام مربوط به سروستان و بیضا؛ ۲۷ در مُهر؛ ۲۶ در پاسارگاد؛ ۱۱ در فراشبند؛ ۸ در بختگان و ۲ مورد سرچهان عنوان کرد و یادآور شد: مابقی آمار جانباختگان ناشی از کرونا در استان فارس نیز مربوط به دیگر دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی استان اعلام کرد.

این مقام مسوول در دانشگاه با اشاره به اینکه واکسیناسیون گروه های سنی ۵۳ به بالا از امروز شروع شده است، اعلام کرد: گروه های سنی در معرض خطر نیز که قبلا به آنها اطلاع رسانی شده بود، در حال دریافت واکسیناسیون هستند.

او افزود: تا امروز ۸۷۴ هزار دُز واکسن به هم استانی ها تزریق شده است که با قوت برنامه واکسیناسیون حتی در روزهای تعطیل نیز در حال انجام است.

معاون بهداشت دانشگاه با توجه به پایین آمدن سن ابتلا و درگیر شدن جوانان و میانسالان با این بیماری، از مردم استان و به ویژه جوانان و میانسالان خواست تا با رعایت بیشتر شیوه نامه های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، پرهیز از حضور در دورهمی ها و رعایت فاصله فیزیکی در مراودات اجتماعی به سلامت خود و دیگران اهمیت بدهند.

مطالب مرتبط

یک انتصاب دقیقه نودی در آموزش و پرورش استان فارس

تغییر ساعت کاری ادارات و بانک‌های استان فارس از شنبه ۳۰ تیر تا چهارشنبه سوم مرداد

آتش سوزی وسیع در جنگل های کوهمره سرخی و جروق استان فارس ادامه دارد

نظرات