چاپ کد خبر: 38748
4 آذر 1399

آمار عجیب ابتلا و مرگ جوانان بر اثر کرونا در استان فارس

آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس نشان می دهد که این بیماری خود را به جوانان نزدیک تر کرده است.
drhemati4999 

به گزارش اول فارس ، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اعلام آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس، این تصور که جوانان کمتر در معرض ابتلا به کروناویروس هستند را باوری اشتباه خواند که آمارها خلاف آن را نشان می دهد.

دکتر «عبدالرسول همتی» با بیان اینکه از ابتدای شیوع این بیماری در استان فارس، بیش از ۴۷۵ هزار تست تشخیصی در استان فارس انجام شده است، مجموع بیماران شناسایی شده را ۱۳۸ هزار و ۸۶۹ نفر اعلام کرد.

او با اعلام بستری دو هزار و ۳۴۵ بیمار مشکوک علامت دار و یا مثبت قطعی در بیمارستان های استان فارس، وضعیت جسمی ۳۷۸ نفر از این بیماران را وخیم اعلام کرد که هم اکنون در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

از دست دادن ۴۳ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین با ابراز تاسف از جان باختن ۴۳ هم استانی طی ۲۴ ساعت گذشته در اثر ابتلا به کروناویروس در استان فارس، از افزایش آمار جانباختگان فارس به دو هزار و ۲۷۲ نفر از ابتدای شیوع این بیماری خبر داد.

دکتر همتی آمار بهبودیافتگان این بیماری که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند را نیز ۱۲۱ هزار و ۸۶۸ نفر اعلام کرد.

این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه گزارش امروز خود به نتایج برخی بررسی های آماری مربوط به کرونا در استان اشاره کرد که بر اساس این بررسی ها، میانگین سنی ابتلا به کروناویروس در استان فارس، ۴۱ سال و میانگین سنی جانباختگان نیز ۶۷ سال است.

او با اعلام هشدار نسبت به کاهش این رده سنی نسبت به روزهای نخست شیوع بیماری، گفت: همچنین آمارها نشان می دهد ۷۵درصد مبتلایان به کرونا و ۱۵درصد جانباختگان ناشی از این بیماری در فارس، در گروه سنی زیر پنجاه سال بوده اند.

دکتر همتی آمار مربوط به ابتلا در مجموعه دانشگاه را نیز که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم با این بیماری مواجهه داشته اند، ۱۰ درصد مجموع مبتلایان در استان فارس عنوان کرد.

توصیه پایانی معاون بهداشت دانشگاه  علوم پزشکی شیرازجدی گرفتن استفاده از ماسک در هنگام خرج از منزل، پرهیز از حضور در مکان های شلوغ و دورهمی های خانوادگی و شست و شوی صحیح و ضدعفونی کردن دست ها، به عنوان مهم ترین راهکارهای محافظتی در برابر این بیماری بود.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

زهرایی سه شنبه , ۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸

متاسفانه دولت ،ملت رو کشیده تو صف،

ناشناس سه شنبه , ۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸

متاسفانه دولت ،ملت رو کشیده تو صف،

آخرین اخبار