چاپ      کد خبر: 146831
30 خرداد 1403

آموزش نحوه صحیح دوختن دکمه لباس

خیلی از لباسهایی که از بازار می خریم شاید دوخت مناسبی نداشته باشند و بعد از چند بار پوشیدن دکمه های آنها شل می شود و میوفتد.در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با روش صحیح دوختن دکمه لباس آشنا شوید.

دوختن دکمه لباس

شیوه درست دوخت دکمه لباس

وسایل مورد نیاز:

  • نخ
  • دکمه
  • قیچی

مرحله ۱

اول لازم است که نخ و دکمه مناسب انتخاب کنید. بعضی از لباس دکمه اضافه دارند می توانید از این دکمه ها استفاده کنید . ابتدا سوزن را نخ کنید و به اندازه مناسب نخ را با قیچی ببرید و انتهای نخ را گره بزنید . دکمه رو در جایگاه خودش روی لباس قرار دهید و دقت کنید که حتما با سوراخ دکمه هم طراز باشد.

اگر دکمه شما افتاده میتوانید روی هما ن جا، دکمه جدید را بدوزید . سپس از طرف داخل لباس سوزن را درون سوراخ دکمه فرو کرده و در آورید تا ته نخ که گره خورده، از روی لباس پیدا نباشد . حتما هر دوختی که میزنید، خوب محکم کنید.

مرحله ۲

از همان روی لباس و بالا سوزن را داخل سوراخ دیگر دکمه می کنیم و این کار را ۶ بار دیگر تکرار می کنیم . سپس در دکمه های چهار سوراخه جفت سوراخ های بعدی دکمه را نیز به همین روش می دوزیم تا یک شکل مانند علامت مساوی = تشکیل دهد. توجه کنید شکل دوختن یک دکمه به دوخت دکمه های دیگر نیز ارتباط دارد مثلا اگر دکمه های دیگر لباس به شکل X دوخته شده باشند شما باید همین الگورا برای دکمه کنده شده رعایت کنید .

مرحله ۳

سوزن را از زیر دوخت ها رد کرده و در پشت پارچه، گره محکم بزنید. یا اینکه نخ را بکشید تا گره به شکل یک حلقه ی کوچک در آید. سپس سوزن را از حلقه رد کنید و گره را محکم کنید . برای اطمینان از شل نشدن گره دوباره این کار را انجام دهید.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار