• 06 / فروردین 1401 / 10:12
  • شناسه خبر : 79236

هنگام دریافت پیامک جریمه به خاطر تردد در شهری که در آن نبودید باید چکار کرد؟

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور نسبت به یک متن غلط درباره نحوه پیگیری جرائم رانندگی که به اشتباه ثبت شده است، توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش اول فارس؛ اخیراً متنی در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود و مضمون آن این است که هموطنان در صورت رؤیت پیامک جریمه به خاطر تردد در شهری که در آن حضور نداشتند با پلیس ۱۱۰ تماس حاصل کنند تا پلیس در محل حضور پیدا کرده و موضوع را صورت‌جلسه کند.

پیام مذکور که منتسب به یک وکیل دادگستری نیز بوده، با محتوای ذیل منتشر شده است:

“توصیه حقوقی:

به علت دستکاری پلاک خودرو توسط عده‌ای از صاحبان خودرو

ممکن است خودرو شما شامل جریمه‌ای شود که روحتان هم از وقوع ان خبرنداشته باشد

لذا هموطنان عزیز

هر وقت برای شما پیامک از پلیس راه و یا راهنمایی رانندگی آمد که شماره پلاک خودروی شما مثلاً در شهر شیراز جریمه شده یک میلیون تومان در حالیکه شما به شیراز نرفتید زود به ۱۰۰ زنگ بزنید تا بیایند صورت جلسه کنند

که شما الان در حال حاضر در محل شهر خود هستید

چون اگر پلیس ۱۱۰  صورت جلسه نکند”

درباره این پیام منتشر شده که ظاهراً اشکالات زیادی نیز دارد  سرهنگ عین‌الله جهانی؛ معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور به تسنیم چنین گفت:

وی با تأکید بر اینکه متن مذکور اشکال حقوقی دارد، گفت: اینگونه نیست که ما بخواهیم در هر تخلفی پلیس را خبردار کنیم و اصلاً ضرورتی ندارد که پلیس در محل حاضر شود.

این مقام انتظامی ضمن شایعه دانستن متن مذکور، تصریح کرد: این متن پیش از این نیز در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود لذا هموطنان به آن توجه نکنند.

وی متذکر شد: اگر برای فردی پیامک اشتباه جریمه رانندگی ارسال شود، پیامک مذکور در چک اپراتوری توسط کارشناسان پلیس راهور بررسی شده و مشکل آن حل خواهد شد.

جهانی با تأکید بر اینکه با هر پیامک مبنی بر تخلف و جریمه رانندگی نیاز به تماس با پلیس نیست، خاطرنشان کرد: هموطنان برای پیگیری و رفع موارد مذکور نیز می‌توانند به دفاتر پلیس +۱۰ یا مراکز اجرائیات پلیس راهور در استان‌ها و شهرستان‌ها مراجعه کنند‌.

مطالب مرتبط
برچسب‌ها:

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نظرات