چاپ کد خبر: 45248
24 بهمن 1399

آیت الله دژکام: برخی‌ها فکر می کنند که اگر بی‌ادبی کنند خیلی انقلابی هستند

آیت الله دژکام 1

 امام جمعه شیراز گفت: ما نمازگزاران امروز شیراز به همه کسانی که در عرصه‌های سیاسی و مدیریتی میدان‌داری می‌کنند، اعلام می‌کنیم که در مسئله برجام جز یک صدا که آن هم حرف رهبر است نباید از ایران شنیده شود.

به گزارش اول فارس ، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شیراز با تبریک حلول ماه رجب و ماه آغاز برنامه‌های عبادی استقبال از رمضان اظهار داشت: با این ۳ ماه می‌توانیم به جامعه الهی موعود و شهر خدایی که همه بزرگان و صاحبان فکر و  اندیشه جهان در آرزوی او بودند و برای آن فکر کردند، نزدیک شویم.

وی با بیان اینکه روزی شهر ما شهر خدا می‌شود و خدا در این عالم به واسطه ولی خودش حکومت می‌کند، گفت: این ۳ ماه رجب، شعبان و رمضان ماه‌هایی است که در خودسازی خیلی مهم است.

امام جمعه شیراز با اشاره به خودسازی در این ۳ ماه افزود: در بیانیه گام دوم رهبر معظم فرمودند خودسازی مقدمه جامعه‌سازی است، باید از خودسازی شروع کنیم و در چهارچوب تقوا و پرهزگاری عمل کنیم.

آیت الله دژکام با اشاره به برجام بیان کرد: چهارچوب اقدام نظام اسلامی را رهبر معظم انقلاب مطرح کردند، ما تعهدات برجامی را مدت‌ها ادامه دادیم برای اینکه ثابت کنیم پای عهد و پیمان خود هستیم امروز اگر کسی حق دارد حرفی بزند و شرطی تعیین کند ایران و ملت ایران است این ایرانی‌ها هستند که اگر برجام زنده شود باید شروطی را رعایت کنند.

وی با بیان اینکه آمریکا جایگاهی برای اعلام شرط در برجام را ندارد، عنوان کرد: آنکه عزت را به برکت نام خدا می‌برد ملت ایران است. رهبر معظم فرمودند که در ایران همه یک حرف می‌زنند، ما نمازگزاران امروز شیراز نیز به همه کسانی که در عرصه‌های سیاسی و مدیریتی میدان‌داری می‌کنند همین حرف رهبر است و جز یک صدا که آن هم حرف رهبر است نباید از ایران شنیده شود.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری درباره رعایت ادب در فضای مجازی بیان کرد: ادب نسبت به دشمنان نیز باید نگه داشته شود چه رسد به کسانی که در داخل مجموعه نظام هستند؛ انتقاد بکنید اما شرع مقدس اجازه بی‌ادبی نمی‌دهد. متاسفانه در میان برخی‌ها این مسئله رعایت نمی‌شود؛ برخی دچار تفریط می شوند انقلابی بودن ارزش است اما انقلابی بودن به معنای توهین نیست.

دژکام با بیان اینکه برخی تحت تاثیر جو قرار می‌گیرند، عنوان کرد: پای انقلاب ایستادند به معنای توهین نیست. شهید سلیمانی نمونه بارز یک انقلابی است که هیچگاه بی‌ادبی نکرد. این را به عنوان یک ارزش دینی و اخلاقی ترویج کنیم تا ضرری به جامعه نرسد به ویژه در روزهایی که به سمت انتخابات می‌رویم. رقابت خوب است، انتقاد لازم است اما بی‌ادبی جایز نیست.

امام جمعه شیراز با اشاره به حضور متفاوت مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن تصریح کرد: مردم نشان دادند که پای ارزش‌های دینی و انقلابی خود محکم ایستاده است و عزم این ملت زمینه‌ساز ظهور است و چیزی جز این مردم را راضی نمی‌کند.

وی با بیان اینکه مردم از محرومیت رنج می‌برند اما پای انقلاب ایستادند، گفت: مردم معنویت و ارتباط با خدا را درک کردند و این رشد در ملت ما به وجود آمده است که همین امر وظیفه همه مسئولان را سنگین‌تر کرده اگر ملت اینگونه هستند مسئولان تلاش کنند تا باری از دوش مردم سبک‌تر کنند و مسئولان مثل مردم پای حرف خود بایستند.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار