• 15 / مرداد 1402 / 11:37
 • شناسه خبر : 117861

اتفاق باورنکردنی در نانوایی‌های سراسر کشور که نباید رُخ می داد

روزنامه جهان صنعت از افزایش قیمت نان گلایه و موج جدید گرانی‌ها را پیش‌بینی کرده است.

قرار بود هیچ ‌چیز در سال جدید گران نشود؛ حالا نان، قوت‌غالب فرودستان در تعدادی از استان‌ها گران شده است؛ مدت‌هاست که خرید نان نصفه رواج پیدا کرده! آیا قرار است با این گرانی‌ها، نان هم جزو کالاهای گران و کم‌مصرف شود و مردم به خرید قسطی و نسیه‌ آن روی بیاورند؟!

اتفاق هولناک و باورنکردنی در نانوایی‌های سراسر کشور

گرانی ۳۰ تا ۴۰ درصدی نان، در حالی که کارگران کم‌درآمد در شبانه‌روز دو یا سه وعده آن را مصرف می‌کنند، می‌تواند سبد خوراکی‌های آنها را دچار یک شوک تورمی مجدد کند و حال سوال اینجاست که آیا سفره کارگران می‌تواند خالی‌تر شود؛ آیا برای شوک‌های تورمی بیشتر جایی باقی‌مانده است؟!

این روزنامه در ادامه یادآور شده است: حالا سوال این است که آیا با گرانی آرد و نان، باید منتظر موج جدیدی از گرانی‌ها باشیم؟ آرد که گران شود، کالاهایی از جمله شیرینی‌جات، ماکارونی و… گران می‌شود؛ گرانی نان تاثیر روانی و علت و معلولی در بازار دارد و این در حالی است که کارفرمایان بخش نان، از گرانی نان و سرایت آن به تمام استان‌ها دفاع می‌کنند.

چرا نان گران شد

در همین ارتباط جهان صنعت نیز نوشت:

یکم- آیا ترمیم‌سازی و مناسب‌سازی قیمت نان در ادبیات تازه خلق‌شده به معنای افزایش قیمت این کالای عمومی است؟ به نظر می‌رسد همین‌طور است اما مقام‌های دولتی حاضر نیستند به طور رسمی این را اعلام کنند.

دوم- چرا دولت حاضر نیست افزایش قیمت نان را به طور رسمی اعلام کند؟ دولت از واکنش شهروندان به ویژه فروشندگان و عرضه‌کنندگان دیگر کالاها و خدمات هراس دارد و باور دارد که این اتفاق می‌تواند زنجیره‌ای از افزایش قیمت‌ها را به دنبال داشته باشد.
سوم- آیا نشانه‌های دیگری از افزایش قیمت دیگر کالاها دیده شده است؟ هنوز نه، اما برخی از ارائه‌دهندگان از جمله رانندگان مسافرکش خطی به بهانه افزایش قیمت نان اقدام کرده‌اند.
طور مثال در غرب تهران مسیری که کرایه آن ۶ هزار تومان بود، از سوی برخی رانندگان ۱۰۰۰ تومان افزایش یافت و راننده‌ای با صراحت گفته است نان سنگک شده ۹ هزار تومان و ما هم هزار تومان بر کرایه خطی اضافه می‌کنیم.

دستور پخت زرشک پلو با مرغ به سبک رستوران/غذای خوشمزه و اصیل ایرانی

عضو یکی از کانال های اخباراول فارسشوید

 کانال تلگرام 

 کانال واتساپ 

در کانال ایتا

کانال سروش 

 کانال روبیکا

 کانال بله

بیشتر بخوانید:

قیمت نان سنگک در معالی آباد شیراز که باورتان نمیشود!
واکنش نماینده مجلس به گران شدن قیمت نان در شیراز : نانوایی‌ها ناچار به تعطیلی هستند
فعالیت ۱۰۲ نانوایی جدید برای رفع مشکل نان در شهر شیراز

ثبت دیدگاه

 • ناشناس

  تاریخ : ۱۵ - مرداد - ۱۴۰۲

  در جواب هموطنمون عبدا… تن فروشی که قدیمی شده الان ادمفروشی و اعضای بدن فروشی مثل قلب ، چشم و ریه فروشی رایج شده. خدا خودش رحممون کنه.


 • عبدلله

  تاریخ : ۱۵ - مرداد - ۱۴۰۲

  حالا آنهایی که دم از عدالت اجتماعی میزدن کلاه شون بذارن بالاتروهرچه زودتر مردم راازشرسومدیریت هاشون رهاکنن الان وضع طوری شده که بعضی هابراسیرکردن شکم خودشون وخانواده شون تن فروشی می کنن


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۵ - مرداد - ۱۴۰۲

  ای وای که تاریخ داره تکرار میشه هر چه از بی … شاهان خواندیم الان داریم به چشم میبینیم خدا به دادمون برسه ????????


 • رضا

  تاریخ : ۱۵ - مرداد - ۱۴۰۲

  اینکه سوال نداره بی‌کفایتی دولت ونا آگاهی وزرا و عملی نشدن وعده‌های .. رئیس جمهور که بصورت معکوس انجام داد