• 12 / اردیبهشت 1402 / 21:58
  • شناسه خبر : 110629
  • منبع خبر: ایرنا

اجازه دفن زباله شهر کازرون در سایت جدید صادر شد

رئیس شورای اسلامی شهر کازرون گفت: با کوشش و مساعدت مسئولان استان و شهرستان، امکان دفن زباله‌های شهری کازرون در سایت جدید این شهر فراهم شد.

محسن تن روز سه شنبه  افزود: دفن زباله های شهر کازرون در سایت بوشیگان طی سال های اخیر مشکلاتی را برای مردم این منطقه ایجاد کرده بود که با درخواست مردم و حکم قضایی این سایت تعطیل شد.

وی ادامه داد: به رغم اینکه شهرداری کازرون از یک سال قبل مجوزهای لازم را برای دفن زباله در سایت جدید اخذ کرده بود اما کارشناسان استان با هدف بررسی بیشتر این سایت، دستور توقف دفن زباله را صادر کردند که این مساله مشکلاتی را برای شهرداری ایجاد کرد.

او اظهار داشت: در جلسه‌ای که با حضور کارشناسان استانی، امامان جمعه شهرهای کازرون، کنارتخته و خشت و اعضای شورای اسلامی شهرستان برگزار شد، اجازه دفن زباله در سایت جدید صادر شد.
رئیس شورای اسلامی شهر کازرون گفت: این شورا با همکاری سرمایه گذار بخش خصوصی مقدمات خرید دستگاه زباله سوز را نیز فراهم کرده تا معضل دفن زباله های شهر کازرون برای همیشه حل شود.
تن، اظهار داشت: سایت جدید دفن زباله کازرون به وسعت ۱۰ هکتار و با اعتباری افزون بر ۹ میلیارد تومان درنقطه‌ای دور در بخش کنار تخته قرار دارد که هیچگونه اثر زیست محیطی و بهداشتی برای منطقه ندارد.

بیشتر بخوانید:

جانباز ۷۰ درصد در استان فارس به شهادت رسید
دو حادثه تصادف با ۱۱ کشته و مصدوم در کازرون و سپیدان
آغاز برداشت گلایول از ۲ هزار هکتار مزارع گلگاری کازرون/انواع گل گلایول و نماد آن

ثبت دیدگاه