چاپ کد خبر: 69777
12 مهر 1400

اختلال در گوگل ، واتساپ، اینستاگرام و فیسبوک به صورت بین المللی

از ساعتی پیش برنامه های واتساپ، فیسبوک و اینستاگرام برای بسیاری از کاربران جهان دچار اختلال و قطعی شده اند.

به گزارش اول فارس ، به نقل از CNBC؛‌ از دقایقی پیش، مشهورترین شبکه‌های اجتماعی جهان نظیر فیسبوک، اینستاگرام و واتساپ برای بسیاری از افراد از کار افتاده اند.

وب سایت‌ها و برنامه‌های سرویس‌های ذکرشده با خطای سرور مواجه شده اند و گزارشات در DownDetector.com نشان می‌دهد که قطعی‌ها گسترده به نظر می‌رسند، اما مشخص نیست که آیا بر همه کاربران یا فقط برخی مکان‌ها تأثیر می‌گذارد. در حال حاضر معلوم نیست که چه چیزی باعث این قطعی شده است.

هر سه برنامه اندکی قبل کار خود را متوقف کردند. شرکت فیسبوک در توییتر خود گفت: “ما می‌دانیم که برخی از افراد در دسترسی به برنامه فیسبوک با مشکل روبرو هستند.” “ما در تلاش هستیم تا اوضاع در اسرع وقت به حالت عادی برگردد و برای هر گونه ناراحتی عذرخواهی می‌کنیم. ” توییت مشابهی در مورد WhatsApp نیز منتشر شد. سخنگوی فیسبوک در حال حاضر برای اظهار نظر در دسترس نیست.

در سال ۲۰۱۹ نیز، قطع مشابهی این بار رخ داد که حدود یک ساعت به طول انجامید. فیسبوک اعلام کرد که این قطعی به دلیل یک مشکل فنی ایجاد شده است. در صورت آفلاین بودن شبکه‌های تحویل محتوا یا CDN‌ها، گاهی اوقات وب سایت‌های اصلی می‌توانند از کار بیفتند. این در ماه ژوئن اتفاق افتاد، هنگامی که یکی از این CDN‌ها، Fastly، به دلیل مشکلات فنی از کار افتاد. این باعث شد وب سایت‌های اصلی مانند آمازون، ردیت و نیویورک تایمز از کار بیفتند.

گفتنی است بسیاری از کاربران در حال حاضر از اختلال در موتور جست‌وجوگر گوگل نیز خبر داده‎اند. گوگل بزرگترین موتور جست‌وجوی جهان است. این شرکت همچنین خدمات ایمیل Gmail، پلتفرم میزبانی ویدیو Youtube ، Google maps ، Google Talk و شبکه اجتماعی Google+ را ارائه می دهد. Google مرورگر Chrome و نرم افزار Android را برای تلفن های هوشمند از جمله فروشگاه Google Play برای برنامه های تلفن همراه و همچنین بسترهای تبلیغاتی Adwords و Adsense توسعه می دهد.

وقفه های گوگل در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است

این نمودار نمایی از گزارش مشکلات ارائه شده در ۲۴ ساعت گذشته را در مقایسه با حجم معمولی گزارش ها در زمان روز نشان می دهد. معمولاً برخی از مشکلات در طول روز گزارش می شود. Downdetector فقط زمانی یک حادثه را گزارش می دهد که تعداد گزارش مشکلات به طور قابل توجهی بیشتر از حجم معمولی آن ساعت از روز باشد.

در ادامه قطعی های به وجود آمده رویترز از اختلال در سایت آمازون، گوگل و توئیتر نیز خبرداده است. اما به نظر می‎آید قطعی در این سه پلتفرم به گستردگی اینستاگرامف واتساپ و فیسبوک نباشد.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار