• 22 / اسفند 1399 / 15:46
  • شناسه خبر : 47676

ادامه مرگ شهروندان استان فارس بر اثر کرونا+جزئیات

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: در ۲۴ ساعت گذشته با فوت ۷ نفر دیگر آمار جانباختگان کرونایی استان فارس به سه هزار و ۲۹۷ نفر رسید.
 به گزارش گروه سلامت اول فارس، سید روح اله حسینی گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا ۶۶۲ هزار و ۲۷۱ مورد تست تشخیصی به روش مولکولی در آزمایشگاه‌های استان انجام شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۱۷۹ هزار و ۱۷ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی ۴۷ هزار و ۳۳۴ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد سه هزار و ۸۹۰ بیمار مثبت نیز به این روش شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۱۸۲ هزار و ۹۰۷ نفر بیمار مبتلا به کووید۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

حسینی، همچنین از بهبودی ۱۷۳ هزار و ۵۱۸ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام جان باختن ۷ هم استانی دیگر در اثر کروناویروس طی روز گذشته، مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را سه هزار و ۲۹۷ نفر اعلام کرد.

حسینی اضافه کرد: هم اکنون ۵۷۹ بیمار مثبت و یا مشکوک دارای علائم کروناویروس در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۹۶ بیمار مبتلا به کووید۱۹ به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

او با اشاره به شیوع ویروس جهش یافته کرونا در کشور، تاکید کرد: مردم عزیز استان با رعایت اصول سه گانه بهداشتی شامل استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و شست و شوی مکرر دست‌ها برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری، از حضور در تجمعات و دورهمی‌های خانوادگی و مسافرت خودداری کنند تا در آستانه سال نو شاهد افزایش آمار ابتلا و جانباختگان ناشی از ویروس کرونا در استان نباشیم.

عضو گروه واتساپ اول فارس شوید

مطالب مرتبط

جزئیات قتل مادر ۵۰ ساله توسط فرزندش در یکی از محله‌های شیراز

خبر تازه از پیشرفت کُند واحدهای مسکن ملی برای متقاضیان در شیراز

شرط جدید برای تکمیل آزادراه شیراز – اصفهان : دریافت عوارض از خودروها

نظرات