چاپ کد خبر: 39740
19 آذر 1399

جلوگیری از ارسال پیام اشتباهی در گروه واتساپ با یک ترفند ساده

به گزارش اول فارس، یک طور‌هایی مدتی است که واتساپ در گروه‌های کاری، اداری و شرکتی و دانشگاهی، بیشتر از تلگرام مورد استقبال قرار گرفته است. تلگرام بسیار پیشرفته‌تر از واتساپ است، اما از آنجایی که به هر حال «مستقیم و بی‌درسر در دسترس نیست»، خیلی‌ها ترجیح می‌دهند که کار‌های ساده اطلاع‌رسانی و ارسال فایل و برنامه کاری و آموزشی را با همین واتساپ انجام بدهند.

اما همین موضوع باعث شده که احتیاط بیشتری لازم باشد. چرا؟

شما ممکن است گروه‌های واتساپی را با هم اشتباه بگیرید. مثلا دوست شما ممکن است هم در یک گروه رسمی و اداری پیامی بفرستد و هم در یک گروه خودمانی‌تر. بعد شما ناگهان در گروه اشتباهی، پاسخی بدهید که به صلاح نباشد. مثلا حاوی شوخی‌ای باشد یا محتوای خاصی داشته باشد که یک دردسر شغلی برایتان ایجاد کند.

چه کار می‌شود کرد که چنین اشتباهی کمتر شود؟

واتساپ به تازگی یک ویژگی جدید داده که در وهله اول ممکن است تصور کنیم که کاربردی به جز برطرف کردن یکنواختی این پیام‌رسان از نظر ظاهر ندارد.

این ویژگی جدید این است که شما می‌توانید تصویر پشت‌زمینه یا بک‌گراند هر گروه یا چت را عوض کنید و چیز متفاوتی در آن بگذارید

در پیام‌رسان‌های زیادی، کاربر تنها اجازه دارد که یک بک‌گراند برای همه گروه‌ها و چت‌ها انتخاب کند، اما در واتساپ حالا دیگر پشت‌زمینه‌ها می‌توانند متفاوت باشند.

حالا کار هوشمندانه‌ای که شما می‌توانید بکنید این است که بک‌گراند همه گروه‌های رسمی‌تر و اداری را چیزی انتخاب کنید که یک هشدار ضمنی در ذهن شما ایجاد می‌کند. مثلا از بک‌گراند تیره یا بک‌گراند زرد استفاده کنید.

به همین سادگی جلوی کلی از دردسر‌های احتمالی گرفته می‌شود.

تعویض پشت‌زمینه خیلی ساده است و شاید لازم نباشد که توضیح واضحات بدهم. در قسمت تنظیمات هر گروه شما wallpaper and sound را دارید که وقتی روی ان تپ می‌کنید، گزینه انتخاب والپپر جدید را می‌بینید و می‌توانید یک بک‌گراند پیش‌فرض با سبک مورد علاقه خودتان یا یک عکس داخل گوشی را بک‌گراند کنید.

ویژگی جدید واتساپ که باعث می‌شود در گروه اشتباهی پیام ندهید!

ویژگی جدید واتساپ که باعث می‌شود در گروه اشتباهی پیام ندهید!

ویژگی جدید واتساپ که باعث می‌شود در گروه اشتباهی پیام ندهید!

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار