چاپ      کد خبر: 143565
28 اردیبهشت 1403

از بین بردن بوی سیگار از روی لباس با چندین ترفند ساده و سریع

بوی سیگار معمولا برای همه افراد خوشایند نیست و می توان برای دیگران و حتی گاهی اوقات برای خود فرد مصرف کننده آزار دهنده باشد.هنگام مواجهه با بوی سیگار با فورا اقدامات لازم برای از بین بردن این بو انجام شود.در ادامه این مطلب به روش هایی برای زا بین بردن بوی سیگار از روی لباس می پردازیم.

از بین بردن بوی سیگار از روی لباس و محیط

چگونه بوی سیگار را بدون شستن لباس از بین ببریم؟

برای از بین بردن بوی سیگار نیازی نیست حتما لباس‌های خود را بشورید. نکات زیر را امتحان دهید.

لباس های خود را آویزان کنید

یکی از ساده ترین راه ها برای از بین بردن بوی سیگار از لباس، در حالی که نمی خواهید لباس را بشویید این است که بگذارید لباس در هوای تازه بماند. با آویزان کردن لباس خود در فضای باز می توانید بوی دود سیگار را از بین ببرید.

لباس‌ها را در یک جعبه یا پلاستیک قرار دهید

با قرار دادن لباس‌ها در یک وان پلاستیکی که سطح آن بسته است یا کیسه‌ی پلاستیکی همراه با جوش شیرین بوی سیگار را از بین ببرید. جعبه را به مدت یک هفته یا بیشتر به صورت در بسته نگه دارید. جوش شیرین باید بو‌ها را جذب کند.

به لباس‌ها بخار دهید

برای از بین بردن بوی سیگار لباس‌ها را در حمام آویزان کنید و آب گرم را باز کنید تا بخار ایجاد شود. بگذارید لباس‌ها ۱۵ تا ۳۰ دقیقه در بخار بماند و سپس آن‌ها در هوای آزاد قرار دهید تا خشک شود. اگر یک بخارگر لباس دارید، از آن برای از بین بردن بوی سیگار استفاده کنید. برای از بین بردن بوی دود از اثاثیه منزل و فرش نیز از بخارشوی استفاده کنید.

از اسپری معطر برای لباس‌ها استفاده کنید

برخی از اسپری‌های طراحی شده برای لباس‌ها، به عنوان جایگزینی موثر برای شستشوی لباس‌ها عمل می‌کنند.اسپری را روی لباس‌هایی که بوی سیگار گرفته‌اند، پاشید و بگذارید تا خشک شود. بعد از آن، بوی معطر لباس‌ها را بدون نیاز به شستشو تجربه کنید.

از بین بردن بوی سیگار از روی لباس و محیط

از بین بردن بوی سیگار با شستن لباس

اگر لباس‌ها و ملحفه‌های شما قابل شستشو است و بوی سیگار گرفته است شستن آن‌ها بهترین کار است. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید.

جوش شیرین را امتحان کنید

یکی از موارد استفاده از جوش شیرین، حذف بو است. برای رفع بوی سیگار از لباس، آنرا در یک کیسه بزرگ قرار دهید. در مرحله بعد، حدود نصف فنجان جوش شیرین را اضافه کرده و کیسه را محکم ببندید. لباس را به همراه جوش شیرین حدود ۲ دقیقه تکان دهید تا جوش شیرین فرصتی برای پوشاندن لباس شما داشته باشد. بگذارید یک شب بماند، این کار باعث می شود جوش شیرین بوی دود را از لباس هایی که در آن نفوذ کرده است، خارج کند. روز بعد کیسه را باز کرده و جوش شیرین را از روی لباس تکان دهید. این کار باید به رفع بوی سیگار از لباس کمک کند.

محلول سرکه

اگر لباستان بوی دود سیگار گرفته، قبل از شستن لباس با لباسشویی آن را در سینک ظرفشویی قرار دهید و مخلوطی از ۱ فنجان سرکه و آب گرم را به آن اضافه کنید. همچنین می توانید با افزودن چند قطره از روغنهای ضروری که بوی لیمو، پرتقال یا اسطوخودوس می دهند، لباس خود را خوشبو کنید. لباس خود را به مدت یک ساعت خیس کنید و سپس آن را در لباسشویی بیاندازید.

 آب لیمو

آب لیمو تازه نیز می تواند در از بین بردن بوی سیگار از لباس موثر باشد. ۱ تا ۳ عدد لیمو را بردارید و آب آنها را بگیرید. آبلیمو را هنگام شروع اولین چرخه لباسشویی به لباس ها اضافه کنید. آبلیمو به حذف بوی بد مانند دود و سایر رایحه های ناخوشایند کمک کند.

الکل

هنگامی که بوی ناخوشایندی مثل بوی سیگار وجود دارد که باید از روی لباس خود بردارید، الکل می تواند به عنوان رفع کننده بو استفاده شود. یک بطری الکل بخرید و زمانی که نیاز به خلاص شدن از بوهای بد مانند دود سیگار دارید ، ۱/۲ فنجان را در ماشین لباسشویی خود بریزید.

لباس‌ها را خشک کنید

لباس‌ها و ملحفه‌های تازه شسته شده را زیر نور خورشید خشک کنید. اگر می‌خواهید لباس‌ها در خشک‌کن خشک کنید، از دمای پایین استفاده کنید، زیرا حرارت بیش از حد می‌تواند باعث پیوند مولکول‌های بوی باقی‌مانده با الیاف لباس شود. اشعه‌ی ماوراء بنفش نور خورشید به از بین بردن بوی سیگار کمک می‌کند. با این حال نور شدید خورشید می‌تواند باعث از بین رفتن رنگ لباس شود، بنابراین لباس‌های تیره را در سایه آویزان کنید.

چگونه بوی سیگار مانده در فرش و اثاثه‌ی خانه را از بین ببریم؟

اگر به طور مکرر در خانه سیگار می‌کشید، تقریبا غیرممکن است که بوی دود را از فرش و اثاثه‌ی خانه پاک کنید. اما اگر وسایل منزل گاهی در معرض دود سیگار قرار می‌گیرند می‌توان آن را به راحتی از بین برد.

  • در اسرع وقت تمام زیرسیگاری‌ها را خالی کنید و کیسه‌های زباله را دور بریزید.
  • تا جایی که امکان دارد پنجره‌ها را باز کنید و تهویه را روشن کنید تا هوای تازه وارد خانه شود.
  • مقداری سرکه‌ی سفید رقیق نشده را در کاسه یا فنجان‌های کوچک بریزید و در اتاق‌ها قرار دهید.
  • پرده‌های قابل شستشو، فرش‌های کوچک، بالش‌ها و پتو‌ها را با لباسشویی بشورید.
  • جوش شیرین خشک را روی فرش‌ها و قالیچه‌ها بپاشید. اجازه دهید جوش شیرین حدود یک ساعت روی فرش بماند و سپس جاروبرقی بکشید. حتما کیسه‌های جاروبرقی را بعد از تمیز کردن خالی کنید.

برچسب ها:
نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار