چاپ      کد خبر: 146764
29 خرداد 1403

اسامی ۸ بیمار که در آتش سوزی مهیب بیمارستان قائم رشت جان باختند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در تشریح جزئیات مربوط به حادثه بامداد امروز بیمارستان قائم رشت و وضعیت مصدومان و جانباختگان آن گفت: ۸ بیمار بیمارستان در این حادثه جان باختند.


به گزارش اول فارس از رشت، محمدتقی آشوبی در جمع خبرنگاران با اشاره به جزئیات بیشتری از حریق مهیب بیمارستان خصوصی ۲۵۰ تختخوابی قائم (عج) رشت اظهار کرد: از همان دقایق نخست وقوع حریق در بیمارستان، قرارگاه عملیاتی انتقال، بستری و ادامه درمان بیماران را فوری و اضطراری در دستور کار قرار داد.

وی با بیان اینکه از زمان اطلاع به اورژانس تا صبح امروز همزمان با عملیات اطفا، عملیات انتقال بیماران آغاز شد، افزود: در زمان وقوع آتش‌سوزی ۱۴۲ بیمار در بیمارستان بستری بودند که ۱۰۹ بیمار در بخش عادی و ۳۳ بیمار در بخش‌های ویژه بستری بودند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه تمام بیماران از محل بیمارستان منتقل شده‌اند، خاطرنشان کرد: هشت نفر از بیماران جان خود را از دست دادند که علت فوت توسط پزشکی قانونی در دست بررسی است.

آشوبی تصریح کرد: بیماران این بیمارستان به مراکز درمانی مختلف از جمله بیمارستان‌های پورسینا، رازی، ولایت، حشمت، الزهرا، پیروز لاهیجان، پارس، آریا و سه نفر هم به بیمارستان صومعه‌سرا منتقل شدند.

استاندار گیلان نیز بامداد امروز در حاشیه بازدید میدانی از محل حادثه آتش‌سوزی بیمارستان قائم (عج) رشت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تمام ۱۴۲ بیمار بستری در بیمارستان قائم رشت که بامداد امروز دچار آتش سوزی شد به سایر مراکز درمانی رشت منتقل شدند.

به گزارش ایمنا، حادثه آتش‌سوزی بیمارستان قائم رشت ساعت ۱:۱۳ بامداد امروز _سه‌شنبه بیست‌ونهم خرداد_ اتفاق افتاد پس از ساعت‌ها تلاش نفس‌گیر ۱۲۰ آتش‌نشان مهار شد.

ابوطالب صادقی، زهرا قربان شیرودی، صغری صفری، معصومه اصغرنیا، محمد منتظری، شهبانو راحت پیشه، آسیه جعفرزاده و لیلا جعفری در پی حریق بیمارستان قائم رشت جانشان را از دست دادند.

افزایش فوتی‌های حادثه بیمارستان قائم رشت به ۹ نفر/ شناسایی ۸۰ بیمار مبتلا به تب دانگی در کشور

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جزئیات از حادثه آتش سوزی بیمارستان خصوصی قائم رشت ارائه داد.

 بهرام عین‌الهی با اشاره به حادثه بیمارستان خصوصی قائم رشت گفت: این بیمارستان در سال ۹۴ ساخته شد. ۱۵۲ بیمار هنگام حادثه در بیمارستان حضور داشتند که طبق گفته آتش نشانی UPS عامل این این آتش سوزی است و چون متاسفانه در مجاورت ICU بوده است و به دلیل این‌که بیماران بدحالی در این بخش هستند تا الان ۹ نفر جان خودشان را از دست داده‌اند.

وزیر بهداشت و درمان خاطرنشان کرد: امروز تب دانگی شایع است و این بیماری در امارات بروز پیدا کرده است، تا امروز ۸۰ بیمار را شناسایی کرده ایم که سفر به امارات داشته اند

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار