چاپ کد خبر: 745
چهارشنبه 18 مهر 1397
در دیدار مدیران خانه کشاورز استان فارس

استاندار فارس: تحول در بخش کشاورزی نیازمند عزم همگانی است

استاندار فارس گفت: تحول و اتفاق بزرگ در حوزه کشاورزی استان مستلزم عزم همگانی و همراهی همه دست اندارکاران این حوزه است.

به گزارش “ اول فارس ” به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در دیدار مدیران خانه کشاورز استان با بیان این که حوزه کشاورزی به دلیل کارآفرینی، معیشت افراد و تولید مایحتاج مردم بخش مهمی در اقتصاد استان محسوب می شود، اظهارکرد: کشاورزی وابسته به آب است و بدون مدیریت آب نمی توان بخش کشاورزی را به درستی مدیریت کرد.ContentImages 50803

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به این که در گذشته مدیریت آب در کشورمان مورد توجه نبوده است و موجب بروز مشکلاتی در شرایط فعلی برای کشاورزان شده است، افزود: کشاورزان به عنوان عنصر اصلی در تولید محصولات کشاورزی باید بر اساس شرایط روز در زمینه مصرف آب برنامه ریزی کنند.

مهندس تبادار با بیان این که ورودی آب سد درودزن که در گذشته حدود یک میلیارد مترمکعب بوده در سال گذشته به حدود ۸۰ میلیون مترمکعب رسیده است، تصریح کرد: این میزان آب را نمی توان برای بخش کشاورزی در حوزه آبریز سد درودزن اختصاص داد.

استاندار فارس با اشاره به این که حدود ۸۰ درصد از مصرف آب در استان از آب های زیرزمینی است که موجب بهره گیری از ذخیره سفره های زیرزمینی و آسیب جدی به خاک می شود، ادامه داد: با تداوم روند فعلی علاوه بر آب، خاک استان نیز دچار مخاطره خواهد شد که بسیار خطرناک است زیرا بازسازی خاک نیازمند صدها سال زمان است.

مهندس تبادار با تاکید بر این که مدیریت تلفیقی در حوزه کشاورزی و بهره گیری از همه امکانات موجود می تواند موجب کاهش مشکلات و ایجاد تحول در بخش کشاورزی شود، افزود: آگاهی و مطالبه مردم می تواند موجب اصلاح وضعیت فعلی شود.

وی توزیع عادلانه آب را خواسته به حق کشاورزان دانست و افزود: کشت دوم در اراضی زراعی استان به هیچ وجه نباید مورد حمایت قرار گیرد و تا حد ممکن باید محدود شود.

ContentImages 50806

نماینده عالی دولت در استان فارس خواستار انتقال مشکلات عینی و واقعی کشاورزان استان توسط تشکل های بخش خصوصی مانند خانه کشاورز شد و تصریح کرد: رفع مشکلات کشاورزان استان در دستور کار مدیریت ارشد استان فارس قرار دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، در ابتدای این دیدار مدیران خانه کشاورز استان به بیان دیدگاه ها و دغدغه های خود در زمینه های مربوط به کشاورزی پرداختند.

 

    

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

فال حافظ