• 15 / خرداد 1402 / 17:46
  • شناسه خبر : 113705

استان بوشهر| تخلف در حوزه آرد روستایی/ واژگونی تانکر میعانات گازی در بیدخون/پیرمرد مفقود شده در گناوه پیدا شد

bushehr3 e1685974569600

 در بخش سیراف اتفاق می‌افتد
رسانه جنوب استان بوشهر نوشت: بیشترین تخلف در حوزه آرد روستایی بخش سیراف اتفاق می‌افتد، روستایان و دامداران این بخش سهمیه متناسب با تعداد خانوار دریافت نمی کنند.

بنابه گزارش ارسالی به این رسانه جنوب استان چند تن از اهالی روستاهای بخش سیراف و آبادی های بالادست این بخش اظهار دارند: تعاونی روستایی شهرستان کنگان آرد کافی به روستا نشینان فاقد نانوایی نمی دهد.

یکی از اهالی گفت: ما دام دار هستیم و در کوه های بخش سیراف زندگی می کنیم، تعداد خانوار ما زیاد است و آرد کافی دریافت نمی کنیم، قبلا سهمیه آرد به قدری بود که به مشکل بر نمی خوردیم،اما مدتی است سهمیه ها نمی دانیم بنابه کدام قانون کم تر شده و مجبور هستیم با مراجعه به استان همجوار (فارس-گله دار) آرد به صورت آزاد تهیه کنیم.

شهروندخبرنگار این رسانه گفت: طبق بررسی و رصدی که داشتیم بیشترین تخلف در حوزه آرد روستایی شهرستان کنگان اتفاق می‌افتد، امید است نظارت بر نحوه توزیع این کالای اساسی بیشتر شود و مشکل دامداران حل شود.

این شهروندخبرنگار در پایان با بیان اینکه بیشتر نانوایان شهرستان کنگان شرافتمندانه فعالیت می‌کنند، گفت:دستگاه های اجرایی باید سختگیرانه با نانوایان متخلف برخورد کنند به طوری که سهمیه آرد آن‌ها قطع نشود که باعث تعطیلی واحد تولیدی شود پیشنهاد می گردد برای نانوایانی که در سهمیه آرد تخلف داشته باشند پرونده تحصیل مال نامشروع تشکیل شود و تعهد نامه عدم تکرار تخلف گرفته شود، پروانه کسب نانوایی هایی که دارای تخلف های متعدد هستند باطل شود.

جنوب استان بوشهر با پیشنهاد تشدید نظارت بر توزیع آرد روستایی و دامداران اظهار داشت: بازرسی و نظارت‌های میدانی در حوزه آرد و نان باید منتج به اصلاح رفتار یا شکل‌دهی شیوه‌ای در بهبود فرآیندهای کاری شود یعنی خروجی بازرسی‌ها باید سبب بهبود فرآیند شود.


انحراف تانکر حامل میعانات گازی قابل اشتعال در کمربندی شمال غربی بیدخون
سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیدخون از واژگونی تانکر حامل ۳۰ هزار لیتر میعانات گازی در کمربندی شمال غربی شهر بیدخون خبر داد.

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیدخون گفت: یک تانکر حامل میعانات گازی در کمربندی شمال غربی شهر بیدخون واژگون شد.

آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر بیدخون با همکاری آتشنشانی و خدمات ایمنی منطقه ویژه اقتصادی پارس اقدام به عملیات برطرف کردن نشت مواد قابل اشتعال در این محل و برای ایمن سازی محیط اقدام کردند.

این حادثه در زمان ۲۲:۴۵ شامگاه یکشنبه تاساعت ۵:۰۰ بامداد با همکاری پلیس راهور، آتش نشانی منطقه ویژه، کارشناسان شرکت پتروپالایش کنگان ، بطول انجامید.


پیرمرد ۷۰ ساله مفقود شده در شهرستان گناوه پیدا شد

مدیرعامل هلال احمر استان بوشهر گفت: پیرمرد مفقودی ۷۰ ساله در کلر شهرستان گناوه پس از ۱۵ ساعت عملیات جست و جو پیدا شد.
احسان ایزدپناه ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ساعت ۲۰ روز یکشنبه ۱۴ خرداد طی گزارش مردمی مبنی بر مفقودی فردی ۷۰ ساله با نشانه‌های بیماری آلزایمر و ناشنوایی در کوه‌های روستای کلر شهرستان گناوه، سریعاً نیروهای امدادی متشکل از دو تیم هشت نفری به منطقه اعزام شدند.

مدیرعامل هلال احمر استان بوشهر افزود: خوشبختانه پس از نزدیک به ۱۵ ساعت جست و جوی بی وقفه حوالی ساعت ۱۰ صبح روز دوشنبه، فرد مفقودی در رودخانه فصلی این روستا با علائم نرمال پیدا شد.

وی گفت: پس از اقدامات پیش بیمارستانی این فرد تحویل عوامل اورژانس شد.

بیشتر بخوانید:

بازنشستگان بوشهری برای گرفتن وام و تسهیلات بانکی خیلی دردسر دارند !
جریمه ۶۰۰ میلیونی نانوای ممسنی که آردها را آزاد می فروخت
بوشهر بلیط اتوبوس گیر مردم نمیاد برای سفر به شیراز

ثبت دیدگاه