• 05 / دی 1397 / 10:54
  • شناسه خبر : 3091

استهبان به شدت نیازمند ۲ درصد اعتبارات نفت و گاز است

به گزارش اول فارس ،محمد مهدی شرفی اظهار داشت: در برنامه آمایشی سرزمینی کل کشور در سال ۸۷ که مناطق برخوردار و محروم شناسایی شدند، شهرستان استهبان به دلیل برخورداری از شاخص‌هایی چون آب، برق و جاده، برخوردار قلمداد شد و به همراه شهرستان آباده از اعتبارات نفت و گازی که به مناطق محروم تعلق می‌گیرد، محروم شد.

وی افزود: امروز در بیشتر شهرستان‌ها شاخص آب، برق و جاده وجود دارد اما همچنان جزو مناطق محروم محسوب شده و اعتبارات ۲ درصد نفت و گاز به آنان تعلق می‌یابد اما شهرستان استهبان از این اعتبار محروم است.

مقام عالی دولت در شهرستان استهبان، محرومیت این شهرستان از اعتبارات نفت و گاز را موجب تولید مشکلات بسیاری در به ثمر رساندن پروژه‌های عمرانی قلمداد کرد و گفت: در این خصوص به دکتر نوبخت معاون رئیس‌جمهور نیز مکاتبه کردیم اما هنوز نتیجه‌ای نگرفتیم.

شرفی افزود: در برنامه جدید آمایش سرزمینی نیز شهرستان استهبان جزو مناطق برخوردار قلمداد شد چراکه در این برنامه گفته‌شده که اگر شهرستانی در همان سال ۸۷ یک دهستان محروم نیز داشته است، جزو مناطق محروم محسوب شده و اعتبارات نفت و گاز بدان تعلق می‌گیرد و استهبان به دلیل اینکه همان زمان نیز حتی یک دهستان محروم نیز نداشت، دوباره از این اعتبارات محروم شده است.

شهرستان استهبان در حدود ۱۷۰ کیلومتری شرق شیراز واقع‌شده و به دلیل وجود بزرگ ترین انجیرستان دیم جهان در این شهرستان، از شهرتی جهانی برخوردار است.”منبع:خبرگزاری فارس”

مطالب مرتبط

نحوه تمیز کردن آسان اجاق گاز شیشه ای با مواد طبیعی

کشف گنجی بزرگ در عربستان سعودی که سوپر میلیاردر شد

تفاهم‌نامه انتقال گاز از روسیه به ایران امضا شد/خواسته رئیس جمهور شهید بود

نظرات