• 13 / خرداد 1402 / 20:17
  • شناسه خبر : 113527

اطلاعیه سازمان اداری و استخدامی کشور در خصوص ساعت کاری ادارات سراسر کشور

سازمان اداری و استخدامی کشور در خصوص ساعت کاری کارمندان اطلاعیه صادر کرد و  ساعت کاری دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها، شهرداری‌ها و سایر نهادهای عمومی، بدون استثنا از نیمه خرداد تا نیمه شهریور، ساعت ۶ صبح آغاز می‌شود و قاعده شناوری ساعت شروع به کار در شهر تهران نیز لغو شد.

به گزارش اول فارس ،  به نقل از روابط عمومی سازمان اداری و استخدامی کشور، اطلاعیه سازمان اداری و استخدامی کشور در خصوص ساعت کاری کارمندان در سراسر کشور به شرح ذیل است:

ساعت کار 1

با توجه به تصویب‌نامه هیئت وزیران در خصوص تغییر ساعت کاری در اوقات پر مصرف انرژی و ضرورت مشارکت همگانی ساعت آغاز به کار بدون استثنا از نیمه خرداد تا نیمه شهریور ساعت ۶ است.

دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها، شهرداری‌ها و سایر نهادهای عمومی ملزم به رعایت میزان ۴۴ ساعت کار در هفته مطابق با ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری هستند.

همچنین به اطلاع می‌رساند با هدف تسهیل رفت‌وآمد شهروندان، ارائه خدمات ناوگان حمل‌ونقل شهری و بین‌شهری از طریق قطار شهری، اتوبوس، تاکسی و همچنین قطارهای حومه‌ای، متناسب با این تغییر، هماهنگ خواهد شد.

در این بازه زمانی ساعت آغاز به کار واحدهای ستادی (دستگاه‌های اجرایی- ملی)، مستقر در شهر تهران شناور نبوده و هماهنگ با تمامی دستگاه‌ها ۶ صبح است.

بیشتر بخوانید:

جزئیات تغییر ساعت کاری ادارات، بانک‌ها و مدارس از روز ۱ مهر
ساعت کار ادارات استان فارس اعلام شد
ساعت کار جدید ادارات استان فارس در پی افزایش دما و گرم‌تر شدن هوا

ثبت دیدگاه