چاپ کد خبر: 115964
15 تیر 1402

اعدام ۲ تن از عاملین حمله تروریستی به حرم مطهر شاهچراغ (ع) به ‎زودی در شیراز

پس از قطعیت احکام مجازات اعدام ۲ تن از عاملین حمله تروریستی به حرم مطهر شاهچراغ (ع)، رئیس کل دادگستری استان فارس از اجرای این حکم در آینده نزدیک خبر داد.

شاهچراغ

حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی، رئیس کل دادگستری استان فارس با بیان اینکه از ابتدای آغاز محاکمه عوامل این حمله تروریستی، مردم شیراز و سایر اقصی نقاط کشور خواستار اشد مجازات تروریست‌ها بودند، گفت: روند رسیدگی دقیق به پرونده متهمین در مرحله دادسرا و دادگاه با دقت و رعایت دقیق موازین قانونی و حضور وکلای قانونی متهمین انجام شد و حکم اولیه مجازات اعدام این متهمین در روز‌های پایانی سال گذشته صادر شد.

وی با بیان اینکه رای صادره در دادگاه انقلاب اسلامی شیراز پس از اعتراض وکلای متهمین دیوان عالی کشور رسیدگی شد، گفت: پس از رسیدگی مجدد به این پرونده در مرجع عالی قضایی کشور رأی اولیه اعدام ۲ تن از تروریست‌ها که نقش مستقیمی در طراحی حمله و پشتیبانی از عامل اصلی ترور داشتند در دیوان عالی کشور نیز تأیید شد.

رئیس کل دادگستری استان فارس، خاطر نشان کرد: دادگستری فارس از ابتدای این حادثه تلخ رسیدگی سریع، دقیق و قانونی را در دستور کار خود قرار داد که طی شدن کلیه مراحل قانونی این حکم به زودی اجرا خواهد شد.

حمله تروریستی به حرم مطهر شاهچراغ (ع) در مغرب ۴ آبان ماه ۱۴۰۱ منجر به شهادت ۱۳ تن و زخمی شدن ۲۵ تن از خادمان و زائران حرم احمدی (ع) شد و عامل اصلی حمله در درگیری با نیرو‌های انتظامی و امنیتی کشته شد.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

esmail جمعه , ۱۶ تیر ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۵

اینم ثمره سوء مدیریت آقای رییسی و مسئولین زیر دستش که واقعا برای مردم امنیت گذاشتند…

آخرین اخبار