چاپ کد خبر: 101260
16 دی 1401

اعلام ساعت کار و نحوه فعالیت مدارس و ادارات آموزش و پرورش استان فارس

فعالیت تمامی ادارات آموزش و پرورش سراسر استان فارس طبق روال قبل ازساعت ۷:۳۰ صبح آغاز و تا ساعت ۱۵ عصر ادامه دارد.

به گزارش اول فارس،جزییات نحوه فعالیت ادارات آموزش و پرورش و مدارس سراسر استان فارس اعلام شد
در پی اعلام استانداری فارس در خصوص کاهش میزان ساعت کاری ادارات دولتی تا پایان دیماه به منظور کاهش مصرف سوخت، نحوه فعالیت ادارات آموزش و پرورش و مدارس سراسر استان فارس اعلام شد.
اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، اعلام کرد:در پی صدور نامه‌ای از طرف استانداری فارس مبنی بر کاهش میزان ساعت کاری ادارات دولتی تا پایان دیماه به منظور کاهش مصرف سوخت و همچنین تفویض اخذ تصمیم در این خصوص در مورد نحوه فعالیت مدارس سراسر استان به آموزش و پرورش، جلسه‌ای با حضور اعضای شورای معاونین اداره کل و نواحی آموزش و پرورش شهر شیراز در روز جمعه ۱۶ دیماه ۱۴۰۱ برگزار شد.
در این جلسه پس از طرح موضوع و استماع نظرات حاضران، باتوجه به اینکه بسیاری از خانواده ها، بر اساس ساعات شروع و پایان حضور فرزندانشان در مدارس، اقدام به برنامه ریزی روزمره خود نموده اند و از طرفی برای جبران تعطیلی دوران ناشی از کرونا می‌بایست حداکثر تلاش برای حضور دانش اموزان در مدارس به کار گرفته شود موارد زیر درخصوص نحوه فعالیت ادارات آموزش و پرورش و مدارس سراسر استان فارس به تصویب رسید.
بر این اساس در استان فارس، هیچ گونه تغییری در ساعات شروع و پایان کلاس‌های درس مدارس انجام نخواهد شد و به جای تعطیلی آسیب زا کلاس‌های درس، ازاین فرصت استفاده و با بکارگیری ظرفیت معلمان به موضوع فرهنگ سازی نحوه صحیح استفاده از حامل‌های انرژی خصوصا گاز، برق و آب برای دانش اموزان پرداخته تا ازطریق نقش آفرینی دانش اموزان، در رفتار فرهنگی خانواده‌ها نیز شاهد تغییر باشیم.
براین اساس، دبیرخانه استانی فرهنگ سازی اصلاح الگوی مصرف حامل‌های انرژی نیز در آموزش و پرورش ناحیه ۴ شیراز تشکیل و این دبیرخانه موظف شد تا در اسرع وقت، سیاست، محتوا و روش‌های مرتبط با این موضوع را تالیف، تدوین، طراحی و در اختیار تمامی مدارس استان قرار دهد.

لازم به ذکر است به منظور برقراری ارتباط مستمر و پشتیبانی لازم مابین مدارس، اداره کل و ادارات آموزش و پرورش سراسر استان فارس، فعالیت تمامی ادارات آموزش و پرورش سراسر استان فارس نیز بر روال گذشته و کما فی السابق ازساعت ۷:۳۰ صبح آغاز و تا ساعت ۱۵ عصر ادامه خواهد یافت.

بیشتر بخوانید

فال حافظ امروز ۱۸ دی با تفسیر دقیق و زیبا

یکی از اشعار حماسی شاهنامه فردوسی در وصف کیومرث

” جام طلای حسنلو ” اسرارآمیزترین گنج باستانی ایران را بشناسید

پیش بینی ورود یک سامانه بارشی جدید و آخرین آمار بارندگی استان فارس

 در کانال اول فارس عضو شوید 

 کانال اول فارس در  ایتا 

 کانال اول فارس در سروش

کانال اول فارس در روبیکا

 کانال اول فارس در  بله 

کانال اول فارس در واتساپ

 کانال اول فارس در  تلگرام

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

ا. م شنبه , ۱۷ دی ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۵

یاد مهدکودک‌ها افتادم و مقایسه با دانشگاهها، تا اشک و مشک بشه، مهدکودک‌ها تعطیل میشه ولی دانشجوها باید برن سرکلاس،
حالا اون اداره های ناظر و غیر عملیاتی، مثلا خیلییییی کارهاشون زیاد بود، طبق روال قبل بهشون بازهم حال دادن به قسمت‌های نظارتی، صبح ها بهشون اف دادن تا مبادا بهشون فشار بیاد، دستگاه‌های عملیاتی برف بیاد، بارون بیاد، گرم بشه، سرد بشه، کرونا بیاد، وبا بیاد حصبه بیاد، بازهم فرقی به حالشون نمیکنه، باید روال قبل رو ادامه بدن، البته فقط علوم پزشکی اینجوری هست وگرنه حتی پاسگاهها و خدمات امداد جاده ای و بانک‌ها هم برای پرسنلشون یکسری مزایا مثل کاهش شیفت، پرداختی بیشتر و بهتر، ارائه بن ومرخصی تشویقی و افزایش ساعت‌های قانونی پاس شخصی رو در نظر میگیرن،

خلاصه اش اینکه واقعا آفرین به این مغز متفکر، چشم نخوره
البته اگه…….
???????

آخرین اخبار