چاپ کد خبر: 138862
13 فروردین 1403

اعلام مبلغ فطریه ۱۴۰۳ توسط دفتر آیت الله سیستانی/تاریخ دقیق عید فطر

دفتر آیت الله العظمی سیستانی میزان و مبلغ فطریه ۱۴۰۳ را از ۷۰ تا ۱۸۰ هزار تومان اعلام کرد.

 آیت الله سیستانی

به گزارش اول فارس، از آنجا که میزان زکات فطره برای هر فرد سه کیلوگرم است، مبلغ آن برای فطریه بدل از آرد هفتاد (۷۰) هزار تومان و برای فطریه بدل از برنج ایرانی  صد و هشتاد (۱۸۰) هزار تومان و فطریه بدل از برنج غیر ایرانی، صد و بیست (۱۲۰) هزار تومان تعیین شده است.  “پایان نقل قول

 تاریخ دقیق عید فطر ۱۴۰۳:

بر اساس این گزارش ،عید فطر از مهم‌ترین عید‌های مسلمانان است که در آخر ماه رمضان و با رؤیت هلال ماه شوال جشن گرفته می‌شود.در برخی سال ها ماه رمضان ۲۹ روزه و در برخی موارد ۳۰ روزه می باشد، به همین دلیل برای بسیاری از مخاطبان این شبهه به وجود می آید که عید فطر چندمین روز فروردین ۱۴۰۳ است؟ رمضان امسال ۲۹ روزه است یا۳۰ روزه؟

تاریخ اصلی عید فطر امسال

تاریخ دقیق عید فطر در تقویم شمسی سال ۱۴۰۳ برابر با چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۳ است. به احتمال قوی، پایان ماه مبارک رمضان در ایران و عربستان در یک روز خواهد بود و عید فطر در ایران و عربستان ۲۲ فروردین اعلام خواهد شد. این یعنی امسال به احتمال بالایی ماه مبارک رمضان در ایران ۲۹ روزه و در عربستان ۳۰ روزه خواهد بود، اگر به تقویم های ملی و رسمی نیز مراجعه کنید، تاریخ دقیق عید فطرامسال برابر با روز چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۳ است.

عید فطر ۱۴۰۳ چند روز تعطیل است؟

تاریخ دقیق عید فطر ۱۴۰۳، در ایران از سال ۱۳۹۰ با تصویب مجلس شورای اسلامی و تأیید شورای نگهبان عید فطر دو روز (روز عید و روز بعد از آن) تعطیل رسمی است بنابراین امسال و در تقویم ۱۴۰۳ روزهای چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۳ و پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۳ به مناسبت عید سعید فطر تعطیل است، امسال این دو روز مقارن با آخر هفته و جمعه بوده پس سه روز تعطیلی برای عید فطر در پیش خواهیم داشت.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار