چاپ      کد خبر: 38750
4 آذر 1399

اعمال محدودیت شدید بر مسافران کرونایی در فرودگاه بین‌المللی شیراز

مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس از اعمال محدودیت سفر هوایی برای افراد مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در فرودگاه بین‌المللی شیراز خبر داد.

به گزارش اول فارس، غلامرضا کریم آقایی با اعلام این خبر اظهار داشت: در راستای اجرای مصوبه ستاد ملی کرونا در مورد عدم جابه‌جایی مسافران دارای تست کرونای مثبت و با هدف تسریع در قطع زنجیره انتقال ویروس، هر گونه جا‌به‌جایی مسافر مبتلا به ویروس کرونا به صورت هوایی ممنوع است.

وی افزود: تمامی شرکت‌های هواپیمایی داخلی و دفاتر فروش بلیت هواپیما به سامانه شناسایی بیماران مبتلا به ویروس کرونا متصل هستند، بنابراین در زمان فروش بلیت از وضعیت افراد استعلام گرفته شده و در صورت ابتلا مسافر به ویروس کرونا بلیت صادر نمی شود.

کریم آقایی ادامه داد: در زمان حضور مسافر در فرودگاه نیز وضعیت ابتلا از طریق سامانه مذکور مجددا بررسی می‌شود و در صورت ابتلا مسافر به ویروس کرونا کارت‌ پرواز ارائه نمی‌شود.

وی تاکید کرد: بدین منظور مسافرانی که به ویروس کرونا مبتلا شده و نام آنها در سامانه نیز درج شده است پس از اطمینان از بهبودی کامل و تنها با ارائه تست منفی کرونا می‌توانند برای تهیه بلیت اقدام کنند.

مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس در ادامه از افزایش تعداد پروازهای خارجی و ارسال و پذیرش بار در فرودگاه بین‌المللی شیراز خبر داد و افزود: بر اساس آمارهای ارائه شده، در سه ماه گذشته (مرداد، شهریور و مهر) فرودگاه بین المللی شیراز در انجام تعداد پروازهای خارجی و ارسال و پذیرش بار، پس از فرودگاه امام در جایگاه دوم قرار گرفت.

وی با اشاره به افزایش ۵ درصدی تعداد پروازهای خارجی در مهرماه امسال در مقایسه با شهریور، گفت: مطابق آمار های ارائه شده در مهرماه ۹۹ تعداد ۱۵۸ پرواز خارجی از فرودگاه شیراز انجام شد و ۷ هزار و ۴۱۳ نفر در مسیر های خارجی سفر کردند.

مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس با بیان اینکه در این مدت میزان بار جابجا شده در مسیر خارجی ۵۵۱ تن بوده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر پنج شرکت هواپیمایی داخلی و خارجی فلای دبی، سلام، قشم، قطر ایرویز و ایران ایر در مسیرهای دبی، قطر، مسقط و کویت فعالیت دارند.

عضو کانال واتساپ اول فارس شوید

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار