چاپ کد خبر: 2740
24 آذر 1397
رییس سازمان عمران و بازآفرینی فضا‌های شهری شهرداری شیراز اظهارداشت:

افتتاح بزرگترین تقاطع غیرهمسطح شیراز تا دهه فجر

تقاطع سه سطحی مطهری – امیرکبیر – رحمت تا دهه مبارک فجر در شیراز به بهره برداری می‌رسد.

بهره برداری از تقاطع مطهری - امیرکبیر - رحمت تا دهه فجر در شیراز

به گزارش اول فارس به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، رییس سازمان عمران و بازآفرینی فضا‌های شهری شهرداری شیراز گفت: ساخت این طرح از سال۹۴ آغاز شد و تا پایان سال ۹۶ حدود ۳۲ درصد پیشرفت فیزیکی داشت .

کریم شکوهیان با بیان اینکه از اردیبهشت تا آذر ۹۷ میزان پیشرفت فیزیکی این طرح به ۸۵ درصد افزایش یافته است، افزود: بیش از ۱۰۰ کارگر در ۱۰ نقطه پل مشغول فعالیت هستند.

رییس سازمان عمران و بازآفرینی فضا‌های شهری شهرداری شیراز اظهارداشت: در این طرح از ۶۰۰ تن کابل برای اجرای عرشه‌های تقاطع و ۷ هزار تن میلگرد استفاده شده و حجم عملیات بتن ریزی آن ۶۸ هزار متر مکعب است.

شکوهیان افزود: پیش بینی می‌شود این طرح با هزینه‌ای بالغ بر ۱۳۰ میلیارد تومان تا دهه مبارک فجر به اتمام برسد.

وی با بیان اینکه افتتاح تقاطع سه سطحی مطهری – امیرکبیر – رحمت ، گره‌گشای ترافیک ورودی جنوب غربی شیراز از محور امیرکبیر خواهد بود، اضافه کرد: طراحی و اجرای پل به گونه‌ای بود که حتی یک روز هم خیابان امیرکبیر مسدود نشد و تردد خودرو‌های عبوری در آن جریان داشت.
رییس سازمان عمران و بازآفرینی شهری شهرداری شیراز خاطرنشان کرد: این طرح با هدف تکمیل یکی از شریان‌های اصلی درون شهری شیراز، روان سازی ترافیک، افزایش ایمنی تردد در کمربندی و کاهش زمان سفر‌های درون شهری در حال انجام است.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار