چاپ کد خبر: 33691
13 مرداد 1399

افزایش آمار جانباختگان و مبتلایان به کرونا در فارس/ ۱۳ مرداد

13mor drhemati 

به گزارش اول فارس از شیراز، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با حضور در استودیو سلامت فارس و اعلام آخرین آمارهای مربوط به بیماری کووید۱۹ در استان فارس، گفت: از ابتدای شیوع کروناویروس در استان فارس بیش از ۲۱۹ هزار نفر از مردم استان مورد آزمایش تخصصی کووید۱۹ قرار گرفته اند که تا امروز، ۳۴ هزار و ۸۰ مورد مبتلای قطعی شناسایی شده است.

دکتر «عبدالرسول همتی» اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۸ هم استانی را بر اثر ابتلا به بیماری کووید۱۹ از دست دادیم که جمع جانباختگان کرونا در فارس به ۵۴۶ نفر رسید.

معاون بهداشت دانشگاه ادامه داد: ۳۰ هزار و ۷۷ نفر از مردم استان که به این بیماری مبتلا شده اند، شفا یافته و با بهبودی کامل از بیمارستان ها مرخص یا از ایزوله خانگی خارج شدند.

دکتر همتی بیان کرد: بر اساس آخرین آمارها، هم اکنون ۹۲۱ بیمار کووید۱۹ در بیمارستان های فارس بستری هستند و ۱۰۱ بیمار نیز به دلیل وخامت شرایط در بخش های مراقبت ویژه بیمارستان ها بستری هستند.

حامی سلامت سالمندان باشیم

او افزود: اگر بخواهیم آمار مبتلایان و فوتی های کرونا را بر اساس گروه های سنی بررسی کنیم، مشاهده می کنیم سه درصد در گروه سنی زیر ۱۰ سال بوده اند، اما تنها یک درصد از آنها فوت کرده اند؛ ۷۰ درصد مبتلایان از گروه سنی بین ۱۰ تا ۵۰ سال بودند که ۱۵ درصد از این گروه جان باخته اند، گروه سوم که گروه سنی ۵۰ سال به بالاست ۲۷ درصد مبتلایان را شامل می شود، در حالی که ۸۴ درصد از این گروه جان خود را از دست داده اند و نشان دهنده این موضوع است که باید به سلامت سالمندان بیشتر توجه کنیم.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز میانگین سنی جانباختگان را بر اساس آخرین آمار و اطلاعات ۵۸ سال اعلام کرد و گفت: در گزارش هایی که حدود یک ماه پیش ارایه شد، این میانگین ۶۶ سال بود و این رقم جدید نشان می دهد که میانگین سنی جانباختگان کاهش پیدا کرده است.

دکتر همتی ادامه داد: همچنین میانگین سنی مبتلایان ۴۱ سال است که نسبت به گزارش قبلی تا اندازه ای افزایش داشته است.

او بیان کرد: ۵۷ درصد مبتلایان را مردان و ۴۳ درصد مبتلایان را خانم ها تشکیل می دهند، همچنین ۶۲ درصد فوت شدگان از گروه مردان و ۳۸ درصد فوت شدگان از گروه زنان هستند.

معاون بهداشت دانشگاه اضافه کرد: ۲۷ درصد از مبتلایان در بیمارستان بستری شدند و ۷۳ درصد نیاز به بستری در بیمارستان نداشتند و ایزوله خانگی شدند، ۸۹ درصد از فوت شدگان دارای بیماری های زمینه ای و یا از گروه سنی سالمندان بوده اند و ۱۱ درصد نیز در بین افراد گروه با سن بالا نبوده و بیماری زمینه ای خاصی نداشته اند.

دکتر همتی از مردم استان خواست ضمن مراقبت بیشتر از سالمندان و افرادی که دارای بیماری های زمینه ای هستند به تامین سلامت این گروه پرخطر کمک کنند تا در روزهای آینده شاهد کاهش مرگ و میر در مبتلایان بیماری کووید۱۹ باشیم.

عضوکانال اول فارس در واتساپ شوید

%D9%88%D8%A7%D8%AA%D8%B3%D8%A7%D9%BE

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار