چاپ کد خبر: 114852
30 خرداد 1402

زنگ خطر برای افزایش «سقط عمدی جنین» و «سن ازدواج دختران» در استان فارس

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان فارس اعلام کرد: سن ازدواج دختران در استان فارس ۱.۳۴ درصد از متوسط کشوری بیشتر است و استان در وضعیت بحرانی و در رتبه ششم کشوری قرار دارد.

زنگ خطر افزایش «سقط عمدی جنین و سن ازدواج دختران» در استان فارس
به گزارش اول فارس ، براساس آمار اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان فارس، آمار سقط عمدی جنین در فارس بالغ بر ۴ هزار و ۹۳۱ مورد است که پس از آن شهر‌های جهرم، فسا، لار، گراش دارای بیشترین آمار سقط جنین عمدی است.

از سوی دیگر استان فارس در سطح کشور در موضوع سقط جنین عمدی در رتبه سوم قرار دارد و استان‌های تهران، آذربایجان شرقی و خراسان رضوی در رتبه‌های بعد قرار دارند.

این در حالیست که سن ازدواج دختران در استان فارس ۱.۳۴ درصد از متوسط کشوری بیشتر است و استان در وضعیت بحرانی و در رتبه ششم کشوری قرار دارد. در مقابل نیز میزان نرخ باروری در استان ۱.۳۴ درصد و در سطح کشور ۱.۶ درصد است که فارس در این حوزه در رتبه هفتم کشور قرار دارد.

گفتنی است در استان فارس سن ازدواج پسران ۲۶.۲ و میانگین کشوری ۲۵.۱۹ درصد است که این میزان بیانگر آنست که سن ازدواج پسران در استان ۸۳ صدم بیش از متوسط کشور بوده و استان در رتبه دهم قرار دارد.

براساس آمار اعلام شده نرخ تجرد دختران در استان فارس ۱۵ تا ۴۹ سال ۳۶.۳۷ درصد و این آمار در کشور ۳۳.۳ درصد است که باز هم استان در وضعیت بسیار بد و در رتبه نهم کشوری است و این آمار از نرخ تجرد، سقط جنین و میزان نرخ باروری نشان دهنده این موضوع است که دستگاه‌های اجرایی متولی باید برای طرح حمایت از قانون جوانی جمعیت بیش از گذشته با یکدیگر در اجرای برنامه‌های حمایتی به صورت جدی‌تر مشارکت داشته باشند.”تسنیم”

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

قشقایی چهارشنبه , ۳۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۸

میانگین سن ازدواج در کشور ۲۵ ساله؟؟!!!!
بقول یارو گمون نکنم

آخرین اخبار