افزایش میزان تولید برق از نیروگاه‌های خورشیدی سروستان

با راه اندازی نیروگاه خورشیدی چهار مگاواتی سروستان میزان تولید برق از این نیروگاه‌ها به ۱۶ مگاوات رسید. به گزارش اول فارس به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، کارخانه تمام اتوماتیک تولید پنل‌ در شهرک صنعتی شیراز راه اندازی شده و روزانه هزار و ۲۵۰ پنل خورشیدی تولید می‌کند. خواجه مدیر بازاریابی و فروش […]

با راه اندازی نیروگاه خورشیدی چهار مگاواتی سروستان میزان تولید برق از این نیروگاه‌ها به ۱۶ مگاوات رسید.

افزایش میزان تولید برق از نیروگاه‌های خورشیدی در فارس

به گزارش اول فارس به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، کارخانه تمام اتوماتیک تولید پنل‌ در شهرک صنعتی شیراز راه اندازی شده و روزانه هزار و ۲۵۰ پنل خورشیدی تولید می‌کند.

خواجه مدیر بازاریابی و فروش شرکت برق شیراز با بیان اینکه تا قبل از راه اندازی پنل‌های خورشیدی، این پنل‌ها از کشور آلمان وارد می‌شد، افزود: با راه اندازی این کارخانه هشتاد درصد از نیاز داخل برای نصب و راه اندازی پنل‌های خورشیدی تامین می‌شود.
 مدیر عامل توزیع برق شیراز گفت: بیش از ۷۵ درصد از شهرستان‌های استان با توجه زاویه و تابش نور ظرفیت راه اندازی این نیروگاه‌ها را دارند.

زراعت پیشه با بیان این که اینکه تابستان امسال قطعی و نوسانات برق، مردم را کلافه کرده بود،افزود: راه اندازی این نیروگاه‌ها بخش زیادی از این مشکلات را برطرف کرد.
وی تصریح کرد: هم اکنون در سه شهرستان خرامه، اقلید و سروستان این نیروگاه‌ها فعال هستند و در آینده نزدیک شاهد توسعه و بهره برداری از این نیروگاه‌ها در دیگر شهرستان‌های استان خواهیم بود.
مدیرعامل توزیع نیروی برق شیراز گفت: قرار گرفتن این نیروگاه‌ها در محل مصرف انرژی تلفات ناشی از انتقال برق را به صفر رسانده و دولت تا ۲۰ سال خرید انرژی را به صورت تضمینی از سرمایه گذار انجام می‌دهد.
خواجه مدیر بازاریابی و فروش شرکت برق شیراز اظهار داشت: کاهش آلودگی هوا، تولید رایگان برق و کاهش آلودگی‌های زیست محیطی از مهترین ویژگی نیروگاه‌های خورشیدی است.
وی افزود: در نیروگاه‌های خورشیدی به ازای هر ۱۷ هزار و ۶۰۰ پنلِ ۲۶۰ واتی، حدود ۴ مگاوات برق تولید می‌شود که می‌توان به هزار خانوار برق رسانی کرد.

مطالب مرتبط

اعلام محدودیت های «تکراری» استانداری برای سیل اتباع افغانستانی در استان فارس(+ویدئو)

اطلاعیه محدودیت ترافیکی یکماهه در مسیر غرب به شرق بلوار چمران شیراز

مرگ ۵ نفر بر اثر بیماری هاری در شیراز

نظرات