• 19 / تیر 1402 / 12:51
 • شناسه خبر : 116255

کشف تراکنش های صوری ۸ تا ۶۰۰ میلیون تومانی در نانوایی های استان فارس

 مدیرکل بازرسی فارس با بیان اینکه تراکنش صوری در بعضی واحدهای نانوایی در سطح این استان محرز شده است،گفت: ۹۲ واحد نانوایی متخلف در این زمینه به مراجع قضایی و دادستانی معرفی شدند که بین هشت میلیون تا ۶۰۰ میلیون تومان تراکنش صوری و متفاوت داشتند.

افشای عرضه آرد خارج از شبکه و تراکنش صوری از 8 تا ۶۰۰ میلیون تومانی در نانوایی های استان فارس

به گزارش اول فارس ، کاظم اکرمی روز سه شنبه افزود: ۲ موضوع مهم در حوزه آرد و نانوایی‌های استان فارس وجود دارد که این سازمان عملکرد دستگاه‌های متولی را در این زمینه ارزیابی می کند.

وی در این رابطه توضیح و ادامه داد: طرح ملی هوشمندسازی توزیع آرد و نان از اوایل اردیبهشت ۱۴۰۱ اجرایی و مقرر شد که ۱۵ درصد از محل فروش نان به نانوایی ها یارانه تخصیص داده تا بخشی از هزینه‌های نانوایی‌ها پوشش داده شود.

رییس منطقه سه سازمان بازرسی کل کشور اضافه کرد: براساس ورود سازمان بازرسی فارس مشخص شد که بخشی از تراکنش‌های نانوایی‌ها صوری است و با واقعیت هم‌خوان نیست.

وی اظهار داشت: به عنوان مثال به یک نانوایی ۱۰۰ کیسه آرد تخصیص داده شده بود اما فروش نان آن واحد نانوایی به اندازه ۳۰۰ کیسه آرد بود که این موضوع باعث شد که سازمان بازرسی ورود جدی به این مساله داشته باشد.

اکرمی با بیان اینکه تراکنش صوری بعضی واحدهای نانوایی در سطح استان مشخص شده است،گفت: ۹۲ واحد نانوایی متخلف در این زمینه به مراجع قضایی و دادستانی معرفی شدند که بین هشت میلیون تا ۶۰۰ میلیون تومان تراکنش صوری و متفاوت داشتند.

کم فروشی در نان/توزیع آرد خارج از شبکه

وی در ادامه عنوان کرد: براساس گزارش مردمی و بررسی های انجام شده مشخص شد که فروش بعضی واحدهای نانوایی به خصوص نانوایی‌هایی که بصورت مجتمع فعالیت دارند از میزان واقعی کمتر است.

مدیرکل بازرسی استان فارس افزود: به عنوان مثال یک واحد نانوایی سهمیه ۵۰۰ کیسه آرد تخصیص یافته اما براساس تراکنش‌ها حدود ۲۰۰ کیسه آرد فروش رفته که گمانه زنی درباره فروش خارج از شبکه در این واحدها قوت یافت.

وی تاکید کرد: براساس بررسی‌ها مشخص شد که این واحدها آرد را خارج از شبکه توزیع کردند که این نانوایی‌های متخلف نیز به جهاد کشاورزی و تعزیرات حکومتی معرفی شدند.”منبع:ایرنا”

مطالب مرتبط

کسب سودهای بادآورده نانوایی‌ها با تخلف ۳ جانبه که مشتری ها بدانند

دستگیری یک سرهنگ پس از قلدری در صف نانوایی

کندن گوش مشتری نانوایی با دندان در صف نان بربری !

نظرات

 • سیدشجاع تقوی

  تاریخ : ۲۵ - تیر - ۱۴۰۲

  سلام
  اگر ادارات بازرسی وکنترل بازار درست انجام وظیفه میکردن کار بهتر میشد
  ضی ازبازرسا خودتون نیازدارد که یکی کنترلشو ن کنه

  بهتره طوری باشه که دریافت گزارش تخلف بازرس سریعا به محل اعزام بشه تا عینا ببینه جرم طرف رو


 • جعفر

  تاریخ : ۲۰ - تیر - ۱۴۰۲

  دیروز رفتم نان بگیرم کیلویی ۱۰۰۰ تومن اضافه شده بود گفته بودند که گران نمیشه البته مانمیگیم گران نشه اما به مردم دروغ نگید


 • مرتضی

  تاریخ : ۲۰ - تیر - ۱۴۰۲

  نانوایی سنگک نان دونه ای۲تومان روکنجدی میده۸تومان تا ۱۰تومان من ۲عددنان میخرم نانوایی پول ۱۰عددنان ازمن میگیره بخاطرکنجداینجا۸عددنان نفروخته سهمیه آردش روطبق تراکنش میگیره لطفانظارت بیشتری برنانوایان صدراداشته باشیدنان بی کیفیت وساعت۶عصرتعطیل میکنن میگن آردنداریم


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۹ - تیر - ۱۴۰۲

  نان هم پرید.


 • محمد

  تاریخ : ۱۹ - تیر - ۱۴۰۲

  تمام نانوایی در شیراز نان را با قیمت ۶۵۰تومان عرضه می‌کنند مگر یارانه سوم را دولت پرداخت نکرده که باعث افزایش قیمت نان شده لطفاً پیگیری کنید