• 04 / خرداد 1402 / 15:14
  • شناسه خبر : 112847

«اقساط وام سیدی »طلاجات شیرازی ها را خورد یه آب هم روش !

رئیس پلیس آگاهی استان از دستگیری ۶ نفر از اعضای باندی که با تاسیس موسسه ای با عنوان “اقساط وام سیدی ” و دریافت طلاجات شهروندان از تعداد زیادی از آنها کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.

به گزارش اول فارس ، سرهنگ “کاووس حبیبی” در گفت و گو با اول فارس اظهار داشت: در پی دریافت خبری مبنی بر اینکه فردی با همدستی چند نفر دیگر با ایجاد موسسه واهی تحت پوشش گرفتن طلاجات و ارائه وام هایی با سود پایین و بدون طی کردن مراحل قانونی در شهر شیراز اقدام به کلاهبرداری از تعداد زیادی از شهروندان می کنند، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره عملیات ویژه قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان تحقیقات خود را در این زمینه آغاز و با بررسی صحت موضوع مشخص شد متهمان تبلیغات گسترده ای در فضای مجازی  در خصوص پرداخت وام های کلان با سود پایین با ضمانت طلا کرده اند.

سرهنگ حبیبی بیان کرد: در ادامه تحقیقات چندین تن از شکات شناسایی و تحقیقات جامع پیرامون موضوع از آنها صورت گرفت و بررسی اظهارات همگی حکایت از این داشت که پس از  پرداخت اقساط متهم از عودت طلاجات به شکات امتناع و  یا اینکه به آنها وعده های واهی در خصوص پرداخت وام با مبلغ سنگین و سود پایین داده است و از این طریق از آنها کلاهبرداری کرده است.

این مقام انتظامی اظهار داشت: در حالی که پرونده روند قانونی خود را طی می کرد، کارآگاهان متوجه شدند که متهم توسط پلیس امنیت عمومی به علت حمل و قدرت نمایی با سلاح غیرمجاز دستگیر و روانه زندان شده است که سریعا با هماهنگی قضایی متهم از زندان تحویل و به اداره عملیات ویژه انتقال داده شد.

وی تصریح کرد: در بررسی از سوابق متهم مشخص شد وی دارای چندین فقره سابقه کیفری از جمله محکومیت مالی و قدرت نمایی با سلاح می باشد.

سرهنگ حبیبی گفت: در بازجویی های فنی و تخصصی کارآگاهان اداره عملیات ویژه مشخص شد متهم با همدستی چند نفر از دوستان خود با تاسیس موسسه ای با عنوان (اقساط وام سیدی) و دریافت طلاجات شهروندان از تعداد زیادی از آنها کلاهبرداری کرده است.

سرهنگ حبیبی افزود: کارآگاهان با اقدامات فنی، اطلاعاتی و بکارگیری روش های نوین علمی موفق شدند ۵ نفر از همدستان متهم را شناسایی و طی چند عملیات منسجم و ضربتی آنها را دستگیر و مقدار ۴ کیلوگرم طلاجات به ارزش  ۱۳۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال نیز از آنها کشف کنند.

رئیس پلیس آگاهی استان فارس با اشاره به اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده و سیر مراحل قانونی با صدور قرار مناسب روانه زندان شدند، خاطر نشان کرد: شهروندان گرامی جهت دریافت هرگونه وام می بایست از طریق بانک ها و موسسات معتبر مالی اقدام و فریب وعده های دور از عقل و منطق و ظاهر آراسته افراد را نخورند تا در دام کلاهبرداران گرفتار نشوند.

 

مطالب مرتبط

کشف ۱۸۰۰ کیلوگرم کود شیمیایی تقلبی از دو فروشگاه سم و کود در شیراز

جزئیات قتل مادر ۵۰ ساله توسط فرزندش در یکی از محله‌های شیراز

خبر تازه از پیشرفت کُند واحدهای مسکن ملی برای متقاضیان در شیراز

نظرات

  • ناشناس

    تاریخ : ۵ - خرداد - ۱۴۰۲

    بنظرم ،پول همچین آدمای ساده لوح وراحت طلب رو باید خورد.کاش پلیس یه بار ازطریق رسانه ها به مردم اطلاع رسانی کنه که هیچکس حق نداره غیر ازبانک وجاهای رسمی وام بگیره و…مسئولیت بعهده خودش.چرا یه کار اضافه میدیم دست پلیس؟؟!مگه پلیس چه گناهی کرده؟!اینجور آدما کی میخوان از خواب غفلت بیدارشن؟؟!!البته کسانی هستن به طرق مختلف کلاهبرداری میکنند،اما این مورد تابلوئه.امروزه صندوق دولتی رو میزنن انوقت به اینا اعتماد میکنید؟!خوبیش اینه که دولت وظیفه داره پول تو پس بده،اما اینا در میرن