چاپ کد خبر: 133747
19 بهمن 1402

انواع روش‌های رسوب زدایی سردوش حمام و نکات آن

مسدود شدن سردوش ها به وسیله رسوبات می تواند فشار جریان آب را کاهش دهد.اما رسوب زدایی سردوش ها کار سختی نیست و به راحتی با چند ترفند ساده می توان آن را انجام داد.در این مطلب به شما چند شیوه ساده را برای انجام این کار به شما آموزش می دهیم پس تا انتها با ما همراه باشید.

رسوب زدایی سر دوش حمام

روش‌های تمیز کردن سردوش حمام
آشنایی با نحوه رسوب زدایی سردوش حمام و به‌طور کلی رسوب زدایی داخل شیرآلات اهرمی از نکات مهم در نظافت خانه و نگهداری شیرآلات است. سردوش فشار قوی، بهترین سردوش موجود در بازار و حتی سردوش سوبان هم هر چند مدت یکبار به رسوب گیری دوش احتیاج دارند. رسوب زدایی سردوش حمام شما را قادر می‌کند تا هر زمان که اراده کردید از یک دوش با فشار بالا لذت ببرید و همچنین در آینده به تعمیر دوش آب یا تعمیر سر دوش قهرمان در حمام‌تان احتیاج نداشته باشید.

برای رسوب گیری دوش و تمیز کردن انواع دوش حمام روش‌های متفاوتی وجود دارد که اکثرا بسیار ساده بوده و زیاد هم وقت شما را نخواهند گرفت. برای آشنایی با انواع روش‌های رسوب زدایی سردوش حمام و نکات آن با ما همراه باشید.

۱-رسوب زدایی سردوش حمام با جوشاندن
استفاده از این روش برای رسوب زدایی سردوش حمام و حتی رسوب زدایی داخل شیرآلات اهرمی بسیار موثر است؛ اما باید توجه کنید که تنها برای سردوش‌هایی قابل انجام است که قابل باز شدن هستند. در این روش برای تمیز کردن سردوش حمام تنها به سرکه و آب احتیاج دارید. تمیز کردن سردوش حمام با این روش شامل مراحل زیر است:

  • ابتدا سردوش را باز کنید و آن را در یک ظرف مناسب و تا حد امکان کوچک قرار دهید.
  • در ادامه یک لیوان سرکه و یک لیوان آب را به ظرف اضافه کنید (اگر لازم است مواد را به میزان بیشتری اضافه کنید، حواس‌تان به نسبت‌ها باشد).
  • سردوش را به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه در این محلول بجوشانید و بعد اجازه دهید تا کاملا خنک شود. سردوش را آبکشی و آن را نصب کنید.

۲-تمیز کردن سر دوش با کوکاکولا

شاید تعجب کنید ولی نوشابه یک مایع مناسبی است که برای رسوب زدایی سردوش حمام و شیرآلات مورد استفاده قرار می گیرد. مطمئنا اگر امتحان کنید از نتیجه ان شگفت زده خواهید شد. برای تمیز کردن سردوش با نوشابه ابتدا باید سردوش را جدا کنید و در یک ظرف بزرگ پر از نوشابه قرار دهید تا همه جرم ها پاک شود. اگر سردوش از نوع ثابت است و جدا نمی شود، روش زیر را امتحان کنید.

در یک کیسه بزرگ پلاستیکی به مقدار کافی نوشابه بریزید و بعد از قرار دادن سردوش در داخل آن به طور کامل، دور آن را با یک نوار پلاستیکی یا کش ببندید و در حدود یک ساعت صبر کنید. بعد از یک ساعت، پلاستیک را باز کرده و نوشابه را دور بریزد و با باز کردن شیر آب اجازه بدهید تا باقیمانده جرم و رسوب از سردوش خارج شود.

رسوب زدایی سر دوش حمام

۳-نحوه تمیز کردن سردوش حمام ثابت با سرکه

با یک جستجوی سریع در اینترنت در مورد نحوه رسوب زدایی سر دوش حمام پی خواهید برد که بهترین روش تمیز کردن سر دوش حمام استفاده از سرکه سفید می باشد. به یاد داشته باشید که سرکه مالت گزینه خوبی نیست و سرکه قهوه ای نیز ممکن است شیرآلات حمام شما را لکه دار کند، بنابراین سرکه مقطر سفید بهترین انتخاب می باشد.

اگر نمی توانید سر دوش خود را بردارید یا بخواهید آن مرحله را کنار بگذارید، می توانید رسوب زدایی سردوش حمام خود را با این ترفند کوچک که تنها به یک نوار و کیسه پلاستیکی و مقداری سرکه نیاز دارد، براحتی انجام بدهید. یک کیسه پلاستیکی به اندازه کافی بزرگ تهیه کنید که روی سر دوش شما قرار گیرد و نصف آن را با سرکه پر کنید. سپس سردوش را به طور کامل در سرکه فرو برید و دور آن را با یک نوار پلاستیکی ببندید. حداقل ۳۰ دقیقه ، ترجیحاً حدود یک ساعت صبر کنید البته اگر سر دوش شما برنجی است ، آن را بیش از ۳۰ دقیقه در سرکه نگذارید. بعد از گذشت زمان لازم، دوش را باز کنید تا هرگونه رسوب باقی مانده در سر دوش خارج شود.

نحوه تمیز کردن سردوش حمام دستی با سرکه

سر دوش را از شیلنگ خارج کنید. مراقب باشید هنگام شستشو لاستیک را گم نکنید زیرا این کار باعث جلوگیری از نشت آب بین سر و شیلنگ می شود. سپس سر دوش را در یک سطل یا ظرف پلاستیکی قرار دهید و آن را با سرکه سفید بپوشانید.اجازه بدهید سر دوش حداقل ۳۰ دقیقه ، ترجیحاً حدود یک ساعت در سرکه خیس بماند. البته این زمان برای سردوش های برنجی حدود ۳۰ دقیقه است و در اخر سر دوش را از سرکه خارج کرده و با آب بشویید. بهتر است باقی مانده آهک را با مسواک قدیمی تمیز کنید و بعد از شستشو آن را دوباره به شلنگ وصل کرده و دوش را باز کنید تا باقی مانده آهک از بین برود.

برای کسب بهترین نتیجه اجازه دهید سردوش برای یک شب در این محلول خیس بخورد. بعد از این مدت، سردوش را آبکشی و آن را مجددا ببندید. اکنون می‌توانید از سردوش فشار قوی حمام خود بدون تعمیر دوش آب لذت ببرید. این روش را برای رسوب زدایی داخل شیرآلات اهرمی نیز می‌توانید به‌کار ببرید.

۴-رسوب زدایی سردوش حمام با شوینده
همانطور که کمی بالاتر اشاره کردیم، سردوش فشار قوی و بهترین سردوش‌ها هم هرچند مدت یکبار احتیاج به رسوب‌ زدایی دارند. درصورتی که روش‌های بالا مشکل شما را حل نکردند، برای تمیز کردن سردوش حمام می‌توانید از محلول‌ها و اسپری‌های مخصوص استفاده کنید. این محصولات می‌توانند آهک و کلسیم را از بین ببرند و به شما در تمیز کردن سردوش حمام کمک کنند.

۵ نکته مهم در مورد تمیز کردن سر دوش حمام

  • برای اینکه فشار آب خود را ثابت و قوی نگه دارید و رشد باکتری ها را به حداقل برسانید ، برنامه ریزی کنید که حداقل یک بار در ماه سر دوش خود را کاملاً تمیز کنید.
  • برای تمیز کردن سردوش حمام از سفید کننده ها استفاده نکنید. در مطالعه سر دوش CIRES ، محققان دریافتند که سفید کننده کلر در واقع تولید باکتری های مضر را در یکی از سر دوش های مورد مطالعه افزایش می دهد. به علاوه ، سفید کننده ها می توانند سوزاننده باشند و به شیرآلات آسیب بزنند، بنابراین بهتر است از آن اجتناب کنید.
  • از برس با موهای سخت استفاده نکنید. اگر سر دوش شما دارای روکش فلزی کروم یا محافظت شده است، ممکن است باعث ایجاد خراش بر روی آن شود.
  • در هنگام رسوب زدایی سردوش حمام به خصوص با مواد شوینده با تهویه مناسب کار کنید. اگر از هر پاک کننده ای با بوی قوی استفاده می کنید ، مطمئن شوید که فضا دارای تهویه مناسب است. این می تواند شامل سرکه و محصولات تمیز کننده تجاری باشد. افراد واکنش های متفاوتی به بو نشان می دهند، اما بهتر است هر زمان که دوش خود را تمیز می کنید پنجره ای را باز کرده یا فن تهویه را روشن کنید.
  • سر دوش های ساخته شده از برنج را بیش از ۳۰ دقیقه در سرکه نگذارید.

برچسب ها:
نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار