چاپ کد خبر: 1988
4 آذر 1397

اورژانس فارس به پیشرفته‌ترین آمبولانس‌های روز دنیا مجهز شد

اورژانس فارس به پیشرفته‌ترین آمبولانس‌های روز دنیا مجهز شد

۲۲ دستگاه آمبولانس پیشرفته روز دنیا به ناوگان اورژانس فارس افزوده شد و تعداد آمبولانس‌های فارس به ۲۴۴ دستگاه رسید با این امر زمان حضور بر بالین بیمار ۸ تا ۱۱ دقیقه اعلام شد.

به گزارش اول فارس ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه اورژانس ۱۱۵ همواره به عنوان خط مقدم درمان در حوادث و بروز مشکلات اورژانسی مطرح است، اظهار داشت: در حال حاضر اورژانس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با داشتن ۱۳۷ پایگاه عملیاتی توانسته روزانه به تعداد قابل توجهی از بیماران به صورت رایگان خدمات پیش بیمارستانی ارائه دهد.

علی بهادر فعالیت در مجموعه اورژانس را بسیار طاقت فرسا اعلام کرد و گفت: به لحاظ حجم کار و استرس اورژانس پیش بیمارستانی جزء سخت‌ترین بخش‌های ارائه خدمت در حوزه سلامت است.

وی فرهنگ راه دادن به خودروهای امدادی را به عنوان یک مهم در استان توصیف کرد و افزود: فرهنگ‌سازی و افزایش آگاهی و اطلاعات لازم برای عموم مردم به ویژه کودکان و نوجوانان عاملی مهم و اثرگذار در کاهش شمار مزاحمت‌ها  و رانندگان در ارائه خدمات بهتر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز پیگیری‌های نمایندگان مجلس فارس برای اختصاص یافتن این تعداد آمبولانس در استان را ستودنی دانست و گفت: تلاش نمایندگان سبب شد امروز دانشگاه علوم پزشکی شیراز به ۲۲ دستگاه آمبولانس مجهز برخوردار شود.

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با اشاره به اینکه ۶۰ درصد از تماس‌های روزانه مربوط به شهرستان شیراز و مابقی از شهرستان‌های دیگر استان است، گفت: ۲۵ درصد ماموریت‌های اورژانس مربوط به حوادث ترافیکی، ۴۰ درصد مربوط به دیگر حوادث و مابقی مربوط به بیماری‌های قلبی و سکته‌های مغزی و تنفسی است.

محمدجواد مرادیان با اشاره به تجهیز شدن اورژانس فارس به پیشرفته‌ترین آمبولانس‌های روز دنیا گفت: این آمبولانس‌ها به گونه‌ای طراحی شده که بیمار در هر شرایط شکستگی با استفاده از این آمبولانس‌ها بدون کمترین لرزش به بیمارستان منتقل شود.

رئیس اورژانس فارس تصریح کرد: در این آمبولانس‌ها، برانکارد، ونتیلاتور، دستگاه DC شوک، ساکشن پرتابل، دو سیلندر اکسیژن مجهز به مانومتر، صندلی پرستار تعبیه شده است.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار