چاپ کد خبر: 45332
25 بهمن 1399

اول فارسVIDEO|ورود دو سامانه بارشی جدید به کشور و برف و باران در بیشتر استان ها

سازمان هواشناسی از ورود دو سامانه بارشی به کشور طی روزهای سه‌شنبه و پنجشنبه هفته جاری و آغاز بارش برف و باران در اکثر مناطق کشور خبر داد.

به گزارش اول فارس ، بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی از بعدازظهر امروز و طی روزهای یکشنبه و دوشنبه با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر بارش پراکنده در برخی مناطق استان‌های گیلان، مازندران و گلستان پیش‌بینی شده است. از فردا تا دوشنبه جو آرامی بر اکثر مناطق کشور حاکم است و در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

سه‌شنبه با ورود سامانه بارشی در شمال غرب، غرب، برخی مناطق جنوب غرب کشور و دامنه‌های البرز غربی بارش باران، گاهی وزش باد شدید و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

روز چهارشنبه با تقویت و گسترش سامانه، بر شدت بارش‌ها در شمال غرب، غرب، دامنه‌های البرز و دامنه‌های زاگرس مرکزی افزوده می‌شود و روز پنجشنبه فعالیت سامانه بارشی علاوه بر مناطق ذکرشده، جنوب غرب، مناطق مرکزی، سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور را در بر می‌گیرد. روز جمعه فعالیت سامانه بارشی به شمال غرب، سواحل شمالی و شمال شرق کشور محدود می‌شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی فردا و دوشنبه سواحل دریای خزر کاهش دمای ۵ تا ۷ درجه خواهند داشت و روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه افزایش دما ۸ تا ۱۲ درجه‌ای در این مناطق روی می‌دهد. با ورود سامانه بارشی جدید از پنجشنبه تا اوایل هفته آینده در اکثر مناطق کشور کاهش دما بین ۸ تا ۱۲ درجه پیش‌بینی می‌شود.

تا روز سه‌شنبه نیز با توجه به روند افزایشی دما در ارتفاعات و دامنه‌های کوهستانی البرز ذوب برف و وقوع بهمن پیش‌بینی شده است.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار