• 19 / تیر 1403 / 8:50
  • شناسه خبر : 148667

اکثریت چرا رانندگان کامیون با نصب «سپهتن با دوربین» مخالف هستند، چرا؟

اتاقک کامیون، حریم خصوصی راننده به حساب می آید و نصب دوربین کنجکاوی و پایش این فضای خصوصی است.

به گزارش اول فارس ،رانندگان کامیون به طور غالب با نصب سپهتن بر روی ناوگان سنگین حمل بار جاده ای موافق نیستند. آنان در توجیه دلیل این مخالفت خود به چند دلیل اشاره می کنند، که از جمله آنها تفاوت شکل کار رانندگان کامیون با رانندگان اتوبوس است.

اکثریت چرا رانندگان کامیون با نصب «سپهتن با دوربین» مخالف هستند، چرا؟

یکی از رانندگان کامیون در بخش نظرهای کاربران در مخالفت با نصب سپهتن برای کامیون ها و به طور کلی ناوگان حمل کالا نوشت: اتاقک کامیون، حریم خصوصی راننده به حساب می آید و نصب دوربین کنجکاوی و پایش این فضای خصوصی است.

وی افزود: با این کار راننده کامیون در این فضا، احساس بسیار ناخوشایندی پیدا می کند و چیزی شبیه احساس یک متهم زندانی که درون اتاقی حبس شده و یک دوربین هم درست در مقابل صورتش کار گذاشته اند.

این راننده کامیون تاکید کرد: در حالیکه این مشکل اصلا در مورد فضای عمومی اتوبوس صدق نمی کند چرا که در اتوبوس فضای خصوصی وجود ندارد و حتی یک آینه در بالای سر راننده قرار داره و تمامی مسافران چهره راننده را مشاهده می کنند و بر عکس. یعنی یک فضای عمومی که همه حضور دارند، بود و نبود دوربین اهمیتی ندارد.

وی عنوان کرد: در صورتی که مسئولان اصرار بر رصد سرعت و مسیر بر خط ناوگان حمل بار را دارند می توانند با نصب سامانه سپهتن از نوع بدون دوربین در کامیون و در فضایی دور از دسترس، همانند داخل داشبورد نسبت به رصد سرعت و مسیر بر خط، میزان پیمایش و انطباق مسیر با بارنامه صادر شده و سایر جزییات اقدام نمایند و با رصد پیمایش ناوگان و انطباق مسیر با بارنامه، سوخت کافی در اختیار ناوگان قرار گیرد.

او خاطرنشان کرد: با این کار حتی در موارد خطر و سرقت هم می توان همانند یک ردیاب خودرو ، به سرعت مختصات مسیر پیمایش و لوکیشن ناوگان را به صورت لحظه ای به پلیس ارسال کرد و در این مواقع به داد راننده رسید.منبع:تین نیوز

شما هم نظر بدهید

مطالب مرتبط

نحوه پرداخت وام قرض الحسنه به والدین برای سرویس مدارس شیراز اعلام شد

دارندگان خودروهای پلاک گذر موقت منتظر جریمه و توقیف باشند

رانندگان کامیون و تریلی دیگر توان پرداخت حق بیمه خود را ندارند

نظرات