چاپ کد خبر: 133269
13 بهمن 1402

این اقدامات کاندیداهای انتخابات مجلس منجر به ردصلاحیت آنها می شود

انتخابات مجلس

رئیس ستاد انتخابات استان زنجان با بیان اینکه بعضاً گزارشاتی در خصوص اقدامات تخریبی علیه برخی داوطلبان در فضای مجازی مطرح است، گفت: داوطلبان و نامزدهای انتخابات و هواداران آن‌ها، صرفا مجاز به معرفی و تبلیغ خود و برنامه‌های مربوطه در موعد قانونی هستند و باید از اقدامات تخریبی علیه دیگر نامزدها خودداری کنند.

به گزارش اول فارس به نقل از روابط عمومی استانداری زنجان ، ابوالفضل رفیعی، اظهار کرد: با پیگیری شکات خصوصی تاکنون در این زمینه پرونده‌ای در دادسرای عمومی و انقلاب زنجان تشکیل شده و دستگاه قضا با ارجاع موضوع به پلیس فتا در حال رسیدگی به پرونده است.

وی با تاکید بر ممنوعیت تبلیغات داوطلبان قبل از آغاز مهلت قانونی، افزود: نهادها و مراجع قانونی و قضایی و هیئت‌های نظارت در حال بررسی، مستندسازی و پیگیری این تخلفات هستند و این اقدامات غیرقانونی حتی ممکن است منجر به ردصلاحیت داوطلب شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان با تاکید بر عمل به قانون، گفت: طبق ماده ۷۸ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، نامزدهای انتخابات می‌توانند یک ستاد مجازی در حوزه انتخابیه خود داشته باشند.

رفیعی ادامه داد: بایستی نسبت به ارائه مجوز بهره‌برداری برای ستاد تبلیغات مجازی خود و مشخصات مسئولان این ستاد به فرمانداری مرکز حوزه انتخابیه مراجعه و پیوند آن را در سامانه‌ای که وزارت کشور اعلام می‌کند، ثبت کنند.

این مسئول تصریح کرد: طبق تقویم رسمی انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی؛ زمان تبلیغات نامزدهای انتخاباتی سوم تا ساعت هشت صبح دهم اسفند ماه خواهد بود.

 

برچسب ها:
نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار